Fartuchy kosmetyczne - na co zwracać uwagę podczas wyboru odzieży medycznej?

Fartuch kosmetycznyZakup odpowiednich fartuchów dla kosmetyczki jest niezwykle ważne dla osób zatrudnionych w branży beauty. Istnieją specjalne wymogi, jakie fartuszki kosmetyczne muszą spełniać, a wybór różnorodnych kolorów i wzorów fartuchów kosmetycznych nie ułatwia podjęcia właściwej decyzji. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu fartuchów kosmetycznych, aby były funkcjonalne i przede wszystkim wygodne.

Charakterystyka fartucha kosmetycznego

Fartuchy kosmetyczne, np. https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/fartuchy/ zaliczają się do grupy odzieży medycznej, inaczej nazywanej specjalistyczną, która używana jest w wielu branżach. Fartuchy medyczne w tym kosmetyczne, noszone są przez pielęgniarki, lekarzy, sanitariuszy i pracowników aptek oraz oczywiście kosmetyczki. Jest to ich obowiązkiem.

Materiał ma znaczenie

Ubrania tego typu, zazwyczaj produkowane są z mieszanki elany oraz bawełny, przez co pozwalają one skórze oddychać, jednocześnie nie ulegając zniekształceniu, zmięciu. Fartuchy kosmetyczne wykonywane są również z tkaniny białej brytyjskiej i kolorowej włoskiej o składzie 50% bawełny i 50% poliestru tkanych w taki sposób, że dominującym składnikiem od wewnętrznej strony tkaniny jest bawełna. Materiał ten jest również odporny na wysokie temperatury, w szczególności w białej wersji. Kolor można prać do maksymalnie w temperaturze do 60°C. Tkanina ta nie mechaci się i łatwo można ją prasować. Warto również wspomnieć, że nawet po wielu praniach materiał ten zachowuje swój kształt.

Wysoka jakość materiałów fartuchów kosmetycznych gwarantuje odpowiednią przepuszczalność powietrza i jego cyrkulację. Przez co w trakcie wykonywania swoich obowiązków nie będzie nam gorąco. Co więcej, fartuch kosmetyczny musi prawidłowo odprowadzać wilgoć, ponieważ praca kosmetyczki bywa ciężka i może powodować pocenie się organizmu.

Wygląd i komfort noszenia fartucha kosmetycznego

Fartuchy kosmetyczne białe czy też kolorowe powinny być wygodne w codziennym użytkowaniu. Na ten aspekt wpływa już wspominany materiał. Co więcej, fartuch nie może ograniczać ruchów oraz musi idealnie pasować do sylwetki, aby zapewniać swobodną pracę i estetyczny wygląd. Wszystkie fartuszki kosmetyczne nie mogą także rozciągać w praniu ani też spierać.

Nowoczesny fason fartuchów kosmetycznych

Coraz częściej można zauważyć, że fartuchy kosmetyczek są coraz bardziej nowoczesne. Taliowanie modele, z ciekawymi kieszeniami i zapięciem z boku sprawiają modne i estetyczne wrażenie. Szerokie białe modele odeszły już dawno w niepamięć. Bogaty wybór fartuchów kosmetycznych w różnych kolorach, wzorach i fasonach to dzisiejszy must have w każdym gabinecie.

Komentarze