Figura dzwonu

Figura dzwonFigura kobieca typu Dzwon charakteryzuje się niewielkim biustem, wąską talią, dość wydatnym brzuszkiem oraz masywnymi biodrami. Właśnie ta dolna partia ciała jest najbardziej problematyczna dla posiadaczek tego typu sylwetki.

Ogromnym plusem jest jednak dość szczupła talia oraz wąskie ramiona, co pozwoli zbliżyć się do ideału, czyli figury klepsydry. Największą niedoskonałością tej sylwetki jest, wspomniany wcześniej, ciężki dół, czyli szerokie biodra i masywne uda. Nogi, a zwłaszcza łydki, również nie zna leża do najzgrabniejszych. Góra z kolei jest drobniejsza, bo również może przysparzać problemów.

Panie - sylwetka kobieca dzwon - narzekają szczególnie na niewielki biust. Zasada jest więc prosta: dół trzeba optycznie zmniejszać, a na górze dodawać kilogramów. Sylwetka u pań Dzwonów jest nieproporcjonalna. Odpowiednio dobrane zestawy ubrań mają więc za zadanie wyrównać te proporcje i sprawić, by prezentowała się bardziej kobieco. Aby podkreślić górną cześć sylwetki, optycznie poszerzyć ramiona i powiększyć biust, wybieramy bluzki z bufiastymi rękawami. Znakomicie sprawdzą się również marynarki z poduszkami. Najlepszym dekoltem dla pań Dzwonów jest dekolt okrągły lub łódka. Nie należy również zostawiać odkrytych ramion: zawsze będą wydawały się zbyt wąskie i drobne. Lepiej okryć je sweterkiem czy narzutką. Latem lepsze okażą się bluzki z krótkim rękawem czy właśnie bufkami.

Doskonałym wyborem są koszule z kołnierzykami, plisami czy żabotami. Im więcej zamieszania na górze: tym lepiej. Uwagę do piersi i dekoltu można przykuć również apaszką, szalikiem czy efektowną biżuterią. Świetnie sprawdzają się również kamizelki: optycznie powiększają. Jeśli chodzi o sukienki, panie Dzwony powinny inwestować w modele o kroju litery A. Sukienki i spódnice rozszerzane ku dołowi optycznie wyszczuplają uda i pośladki oraz maskują wystający brzuszek. Panie o tym typie sylwetki powinny zrezygnować z obcisłych spodni. Rurki to fason, który pogrubi nogi i uwydatni pełne biodra. O wiele lepiej będą wyglądały w luźniejszych lub prostych spodniach, najlepiej materiałowych. Jeśli kobieta chce wybrać dla siebie idealne dżinsy, najlepsze będą modele ciemne, o prostych nogawkach.

Unikajmy dużych, geometrycznych wzorów na dolnej części stylizacji, ponieważ pogrubiają. Dobre dopasowanie ubrań oraz umiejętne zestawienie ich ze sobą pozwala na cieszenie się pełnymi biodrami oraz optycznie większym biustem. Dzięki temu każda sylwetka typu Dzwon może prezentować się atrakcyjnie. Posiadaczki tej figury powinna pocieszyć jeszcze jedna informacja: Dzwonem jest również Jennifer Lopez, uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie! Aktorka i piosenkarka znakomicie wykorzystuje atuty swojej figury, a maskuje jej niedoskonałości. Warto więc wziąć z niej przykład i czuć się dobrze we własnym ciele, odpowiednio dobierając ubrania i dodatki.

Komentarze