Figura kielicha

Figura kielichFigura kobieca typu kielich.

Sylwetka kobieca typu Kielich jest jednym z najbardziej problematycznych typów figury, głównie z uwagi na zaburzone proporcje, które należy modyfikować odpowiednim strojem. Problemami, z jakimi musi się zmierzyć każda posiadaczka tego typu sylwetki są: szerokie ramiona, wąskie biodra i brak talii. Atutami figury Kielicha są za to długie i szczupłe nogi oraz duży biust.

Szerokie ramiona zamaskujemy prostymi bluzkami, z niewielkim dekoltem, unikajmy za to łódki i karo. Możemy nosić bluzki typu nietoperz, z szerokimi rękawami, ale zakładajmy do nich długie wisiorki lub szale: optycznie wydłużą górną część sylwetki.

Panie Kielichy powinny również pamiętać o podkreślaniu talii. Pomocne będą w tym ubrania kończące się właśnie w tym miejscu. Jeśli bluzka i dół stroju będzie stykał się na wysokości talii, zostanie ona w naturalny sposób zaakcentowana.

Warto również wspomagać się paskami, nawet dość szerokimi. Panie Kielichy muszą pamiętać o tym, że ich największym atutem są nogi. Nie należy więc ich zakrywać, ubierając szerokie spodnie czy długie sukienki. O wiele lepsze będą wąskie rurki czy legginsy. Latem panie Kielichy mogą pokusić się o założenie szortów czy minispódniczki. W połączeniu z szersza bluzką będą prezentowały się znakomicie. Kobiety o tym typie figury powinny pamiętać o prostej zasadzie, aby maskować górę i eksponować dół. Poza zestawieniem szortów szerszą bluzką, strzałem w dziesiątkę okażą się również legginsy w zestawie z tuniką, która dodatkowo ukryje wystający brzuszek.

Sprawdzą się także luźne sukienki o długości mini. Jeśli chodzi o kolory, panie Kielichy powinny pamiętać o prostej zasadzie: góra, którą chcemy wyszczuplić powinna być ciemniejsza, a dół może być jaśniejszy. Znakomicie sprawdzi się duet granatowego swetra z jasnymi spodniami. Dla optycznego wydłużenia sylwetki można dobrać do stroju długi, luźno zwisający szalik.

Kobiety o tym typie figury powinny zrezygnować z bluzek z żabotami, bufiastymi rękawami ze swetrów typu poncho i szerokich peleryn. A co z butami? Panie Kielichy znakomicie będą się czuły zarówno w butach płaskich jak i modelach na obcasach. Nie poleca się botków: skracają nogi, które są u kobiet Kielichów największym atutem. Zimą można zainwestować w wysokie kozaki. Dzięki znajomości podstawowych trików nawet tak problematyczna figura jak Kielich może być bardzo kobieca. Wystarczy tylko wykorzystywać jej atuty, w tym przypadku długie i zgrabne nogi, oraz maskować niedoskonałości.

Komentarze