Filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem

Filtrowana wodaFiltr odwróconej osmozy z mineralizatorem to produkt, którym interesuje się coraz więcej osób w naszym kraju. Wielu Polaków odchodzi powoli od wody butelkowanej i wybiera rozwiązanie wygodniejsze, a przy tym bardziej ekonomiczne i proekologiczne.

Filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem

Na wstępie warto jednak wytłumaczyć czym są i w jaki sposób działają filtry odwróconej osmozy z mineralizatorem. Otóż urządzenia te oczyszczają wodę z niepożądanych składników i substancji, między innymi wirusów i bakterii. Są podłączone do rur z wodą, więc w praktyce otrzymujemy uzdatnioną wodę prosto z kranu. Omawiane filtry dodatkowo ubogacają ją o wartości mineralne, dzięki czemu dostarczamy naszemu organizmowi pełnowartościowy płyn, pozytywnie wpływający na nasze zdrowie i samopoczucie.

Na czym polega proces odwróconej osmozy?

Filtry do oczyszczania wody wykorzystują tak zwany proces odwróconej osmozy. Ciśnienie kieruje wodę do osmotycznej membrany z ekstremalnie małymi otworami (0,0001 mikrona). Dzięki ich rozmiarowi, membrana zatrzymuje wszelkie szkodliwe substancje i zanieczyszczenia. Woda brudna trafia do ścieków, a oczyszczona płynie z naszego kranu. Woda poddana temu procesowi jest jednak wyjałowiona z wszelkich minerałów, między innymi sodu, wapnia, magnezu czy potasu. A jak wiemy, są to minerały niezbędne w procesie prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Woda oczyszczona metodą odwróconej osmozy nie jest co prawda niebezpieczna dla naszego zdrowia, ale jej spożywanie nie przyniesie nam żadnych korzyści. Dlatego też filtry tego typu zostały z czasem wyposażone w mineralizatory, czyli urządzenia uzupełniające wodę w minerały. Mineralizator jest podłużnym pojemnikiem, wypełnionym mieszkanką skał naturalnych, które stopniowo się rozpuszczają pod wpływem przepływającej wody. W taki oto sposób wartościowe minerały trafiają do płynu, a poprzez spożycie do naszego organizmu.

Filtracja wody

Jakie korzyści dają nam minerały?

Z tego miejsca warto przypomnieć, jakie korzyści daje nam dieta wzbogacona o poszczególne minerały. Wapń odpowiada za przemianę materii, utrzymanie należytej czynności serca i prawidłowej aktywności układu nerwowo-mięśniowego. Ponadto to podstawowy składnik zębów i kości. Sód jest niezbędny do prawidłowej funkcji ludzkiego organizmu poprzez regulację jego nawodnienia i utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej. Magnez bierze udział w ponad trzystu biochemicznych procesach. Zapobiega nowotworom, miażdżycy, kamicy nerkowej i zawałom. Z kolei potas to najważniejszy kation płynu wewnątrzkomórkowego. Odpowiada za gospodarkę wodną, wpływa na równowagę kwasowo-zasadową i utrzymuje właściwy rytm serca. Jeśli więc zależy nam na życiu w zdrowiu do późnej starości, nie możemy zapominać o właściwej suplementacji tych minerałów i pierwiastków.

Filtry odwróconej osmozy - proste i skuteczne rozwiązanie

Najprostszą i najskuteczniejszą formą dostarczenia minerałów do naszego systemu będzie zastosowanie nowoczesnych filtrów. Podłącza się je do rur, dzięki czemu są proste w użyciu i niezwykle poręczne. Czystą i zdrową wodę możemy pić prosto z kranu, co wykluczy często uciążliwe picie wody butelkowanej. Ponadto przyczynimy się do ochrony środowiska, bo nie będziemy generować dodatkowych ilości plastiku. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe argumenty, filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem MyAqua jawi się jako idealne rozwiązanie nie tylko dla domów i mieszkań, ale również zakładów pracy, placówek medycznych czy oświatowych. Produkty te znajdziecie w sklepie internetowym https://myaqua.pl.

Komentarze