Fits - nowy Tetris, który cię zaskoczy!

Gra planszowa FitsGra planszowa Fits już na pierwszy rzut oka kojarzy się ze znanym i lubianym Tetrisem. Podobne kształty klocków, ta sama plansza i, jak mogłoby się wydawać, te same zasady. Fits podchodzi jednak do tematu w nieco inny sposób od znanego wszystkim klasyka. To czyni go zaskakującym, niepowtarzalnym i niezwykle grywalnym. Poznaj nowatorskie podejście do reguł, które, jak mogłoby się wydawać, doskonale znałeś!

Jak grać w Fits?

Zasady gry w Fits są bardzo proste, dzięki czemu nawet najmłodsi gracze opanują je już w przeciągu kilku minut. Przede wszystkim mamy tu elementy znane z klasycznego Tetrisa - rampę, na której umieszczamy wszystkie elementy i klocki o nieregularnych kształtach. O wyborze konkretnych klocków decydują losowo dobierane karty, co do pewnego stopnia odzwierciedla znany wszystkim system losowania kształtów. W czym więc Fits różni się od Tetrisa?

W tej oryginalnej grze planszowej zadaniem gracza jest ułożenie klocków na planszy w taki sposób, by niektóre z pól pozostały odkryte. Za odkrycie właściwych pól otrzymuje on punkty bonusowe, ale jeśli pozostawi wolne niewłaściwe pola - musi się liczyć z punktami minusowymi. Każdy gracz ma inne pola do odkrycia, co czyni grę całkowicie niepowtarzalną. Dodatkowo każda runda gry oferuje inny charakter wyzwań, dzięki czemu Fits trzyma w napięciu przez cały czas trwania rozgrywki. W niektórych rundach kara za odkrycie niewłaściwych pól jest zwiększona, a w innych odkrywać trzeba konkretne pary symboli. Zmusza to graczy do ciągłej zmiany taktyki i kreatywnego myślenia.

Dla rodziny i znajomych

Fits jest przeznaczone dla graczy od 8. roku życia, głównie za sprawą łatwych do opanowania reguł, z którymi bez problemu poradzą sobie nawet najmłodsi. To idealna gra planszowa na spotkania w gronie rodzinnym - budzi w graczach ducha rywalizacji, jednocześnie skłaniając ich do myślenia. Rosnący poziom trudności z pewnością rozrusza szare komórki nawet u najbardziej opornych.

Warto wybrać Fits na spotkanie ze znajomymi, którzy lubią wyzwania logiczne. Zagadki prezentowane w tej oryginalnej grze planszowej z pewnością was zaskoczą i zapewnią niezapomniany wieczór. Pomimo swoich prostych zasad gra potrafi być naprawdę emocjonująca i skłaniać do zaciętej rywalizacji.

Niebanalna rozgrywka i ciekawe zagadki logiczne w Fits zapewniły grze globalny sukces. Łącznie otrzymała ona ponad 10 nagród i nominacji, w tym prestiżowe odznaczenie Spiel des Jahres dla najlepszej gry planszowej w Szwecji.

Fits i inne gry planszowe możesz znaleźć tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/gra-fits-egmont-p-1229439.html.

Komentarze