Fryzury do pracy, które wykonasz w 15 minut

Fryzura do pracyPermanentny brak czasu rano to problem, który dotyczy wielu kobiet. Cenne minuty pochłania nie tylko obowiązkowe śniadanie, ale też poranna toaleta czy komponowanie odpowiedniej stylizacji. W natłoku obowiązków, często brakuje czasu na wykonanie skomplikowanej fryzury. Co zatem zrobić, żeby nie kończyć z niedbałym kucykiem na głowie lub bezładnie rozpuszczonymi włosami? Mamy na to sposób! Poniżej kilka propozycji szybkich fryzur do pracy, która każda kobieta wykona w kilka minut.

Propozycja nr 1: błyskawiczny kok

Szybka fryzura do pracy, którą można wykonać już na półdługich włosach to oczywiście kok. Jej główną zaletą jest to, że niemal zawsze prezentuje się perfekcyjnie, a przy tym jest prosta w przygotowaniu. Żeby wykonać błyskawicznego koka, najpierw należy dokładnie rozczesać włosy i lekko natapirować je u nasady, używając do tego celu grzebienia. Następnie, całość kosmyków trzeba spryskać lakierem i związać w wysoki kucyk. Do przygotowania tej szybkiej fryzury, niezbędny będzie wypełniacz do koka, który należy nałożyć na włosy, a następnie, powoli zawijać wokół niego kosmyki. Jeśli część włosów, uparcie nie będzie chciała trzymać się fryzury, można je dodatkowo przypiąć spinkami lub wsuwkami.

Propozycja nr 2: delikatne fale

Subtelne fale na włosach to propozycja ponadczasowej fryzury do pracy, którą można zrobić w kilka chwil. Do jej wykonania potrzebna jest jedynie lokówka. Wystarczy kilka pasm, kolejno nawinąć na lokówkę i każde z nich przytrzymać na niej przez kilkanaście sekund. Następnie fryzurę warto delikatnie przeczesać szczotką i spryskać odrobiną lakieru. Dzięki tym działaniom, można uzyskać naturalny efekt delikatnych fal na włosach.

Propozycja nr 3: subtelne upięcie

Popularna fryzura na co dzień to delikatne, kobiece upięcie, które tak samo dobrze sprawdzi się do pracy, na uczelnię, czy na wyjście ze znajomymi. Jak je wykonać? Wystarczy związać włosy z w kucyk z tyłu głowy, najlepiej niski, a następnie schować końcówki włosów do środka, luzując wcześniej gumkę. Niesforne kosmyki, które nie będą trzymały się reszty, można przypiąć za pomocą wsuwek. Kobiety o cienkich włosach, mogą dodatkowo natapirować końcówki. Dzięki temu, fryzura zyska na objętości.

Propozycja nr 4: minikok

Paniom, które lubią nieszablonowe upięcia, z pewnością przypadnie do gustu minikok. To szybka fryzura do pracy, która jest wygodna, a przy tym ładnie prezentuje się na włosach. Żeby ją wykonać, należy podzielić włosy na dwie warstwy. Tę, która znajduje się bliżej czubka głowy, trzeba związać gumką i gotowe. Pozostałą część włosów, można - wedle uznania - dodatkowo przeczesać, ale nie jest to konieczne. To fryzura, która doskonale prezentuje się, gdy włosy są w lekkim nieładzie.

Propozycja nr 5: kok z wywiniętych włosów

Koki bez wątpienia wiodą prym wśród najpopularniejszych, szybkich fryzur do pracy. Jedną z wersji tego upięcia jest kok z wywiniętych włosów. Jak go zrobić? Pierwszy krok to dokładne rozczesanie kosmyków oraz spięcie ich w kucyk z tyłu głowy, na średniej wysokości. Następnie, wszystkie włosy trzeba natapirować grzebieniem. To zabieg, który pomoże zwiększyć objętość koka. W kolejnym kroku, końcówki włosów trzeba związać gumką, a powstały w ten sposób kucyk podzielić na pół. Później wystarczy końcówki kilkakrotnie zawinąć do środka - w ten sposób powstanie zawijany kucyk. Ostatni krok to natapirowanie końców i spięcie wszystkich włosów w luźnego koka.

To tylko kilka z wielu szybkich fryzur, jakie można wykonać do pracy. Więcej propozycji błyskawicznych uczesań do biura, można znaleźć na tej stronie: https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/5-pomys-ow-na-atwe-i-szybkie-fryzury-na-co-dzie-ktore-zrobisz-w-kilka-minut_a12489/1.

Ocena: 5.0