Fryzury ślubne i weselne - 2014

Fryzury na wesele 2014W roku 2014 moda weselna nawiązuje do luźnego i jakże romantycznego stylu boho. Styliści fryzur ślubnych odcinają się grubą kreską od modnych jeszcze w ubiegłym sezonie dużych koków, sztywnych upięć, fantazyjnych ogromnych fryzur utrwalonych na sztywno lakierem. Wysokie konstrukcje tworzone z włosów to już przeszłość. W 2014 żegnamy brokat i krzyczące ozdoby do włosów, a także duże ilości błyskotek i mieniących się kryształków.

Jak zatem powinna być uczesana panna młoda w 2014 roku? Naturalnie, romantycznie i dziewczęco! Modne fryzury ślubne i weselne w 2014 roku nawiązują do jakże uroczego stylu boho. W trendach znalazły się romantyczne warkocze, koszyczki, delikatne fale i naturalne duże loki wiatrem czesane. Modne ozdoby do włosów w bieżącym roku to subtelne i bardzo kobiece opaski, spinki, wsuwki, wianki i grzebienie, które uzupełniają stylizację, nie są zaś motywem przewodnim całej fryzury jak w ubiegłych latach. W 2014 roku umiar na głowie jest wskazany, w tym sezonie mniej znaczy modniej.

Fryzury ślubne i weselne - trendy 2014

W 2014 roku stawiamy na naturalność i umiar. Rezygnujemy z dużych fantazyjnych koków, utrwalonych na sztywno i przypominających hełm. W nadchodzącym roku modne upięcia to urocze bardzo kobiecie i wyglądające naturalnie koszyczki, korony, luźne warkocze, a nawet koński ogon w eleganckiej wersji. Do najmodniejszych w tym sezonie należą wszystkie fryzury powstające na bazie warkocza. W 2014 roku wszelkie sploty i warkocze królują i to we wszystkich odsłonach, od dobieranego po luźno spleciony.

Modne upięcia włosów w 2014 roku

Fryzury ślubne i weselne dla długich włosów

Koszyczek to dobrze znana fryzura, która w modnej wersji jest tworzona z luźno splecionych warkoczy. Ślubny koszyczek dodatkowo można przyozdobić delikatnymi białymi kwiatami, ale uwaga w rozmiarze mini lub subtelnie połyskującymi drobnymi dżetami. Tradycyjny koszyczek to fryzura, w której wszystkie włosy są gładko zaczesane do tyłu. W wersji na rok 2014 styliści proponują wprowadzić odrobinę fantazji i stworzyć koszyczek z przedziałkiem, a nawet z niesfornie opadającymi kosmykami.

Fantazyjny luźny kok z tyłu to kolejna propozycja idealnie wpisująca się w tegoroczne trendy. Modny ślubny kok jest bardzo subtelny i powstaje z luźnych drobno zaplecionych warkoczyków lub wcześniej pofalowanych i delikatnie utrwalonych włosów. Kok weselny 2014 może być przyozdobiony delikatnymi białymi kwiatami, drobnymi transparentnymi kryształkami lub naturalnymi kwiatami. Ostatnia propozycja niestety może nie przetrwać całej nocy, dlatego warto mieć zapas kwiatów i wśród gości osobę, która umiejętnie wymieni je na świeże.

Ślubny koński ogon. W tegorocznych trendach ślubnych i weselnych pojawił się dobrze wszystkim znany koński ogon. Styliści fryzur prezentowali pięknie pofalowane i nabłyszczone włosy upięte w wysoki, stylowy i bardzo elegancki koński ogon. Ten rodzaj fryzury doskonale sprawdzi się na niesfornych włosach, które trudno utrzymać pod kontrolą. Oczywiście wykonanie ślubnego końskiego ogona warto powierzyć fryzjerce, która wcześniej odpowiednio ułoży włosy i sprawi, że ta niepozorna fryzura stanie się wykwintna i przetrwa całą noc.

Ślubny warkocz to propozycja dla pań o bardzo długich włosach. Tegoroczny ślubny warkocz powstaje z luźno splecionych i wcześniej odpowiednio wystylizowanych za pomocą prostownicy lub szczotki do modelowania kosmyków. Ślubny warkocz 2014 może być dobierany lub klasycznie zebrany z tyłu. Uzupełnieniem takiego uczesania są frywolne kosmyki, żywe kwiaty lub modny w tym roku wianek. Jest to jedna z najbardziej dziewczęcych i twarzowych propozycji na tegorocznych targach ślubnych.

Włosy pół upięte, czyli podpięte do tyłu, to z kolei propozycja dla pań, które nie są fankami warkoczy i koków, ale chcą przez całą noc mieć kontrolę nad fryzurą. Opaska z włosów, czyli dobrze znana korona to tylko jedna z modnych propozycji. Opaskę z naturalnych włosów uzyskujemy z dobieranego warkocza oplatającego skronie i włosy nad czołem. Klasyczna korona jest tworzona z grubego 2-3-centymetrowego warkocza, w wersji nowoczesnej najlepiej prezentuje się korona spleciona z cienkich kosmyków znajdująca się około 1 cm ponad linią czoła.

Kolejna propozycja to asymetryczne pół upięcie, które polega na odsłonięciu jednego ucha, poprzez luźny splot, wpięcie delikatnych kwiatów lub gustownej ozdoby. Włosy pół upięte powinny być naturalnie wystylizowane np. delikatnie pofalowane, wyprostowane lub powyginane jak włosy z rozplecionego warkocza.

Modne upięcie włosów na wesele

Fryzury ślubne i weselne dla średnich i krótkich włosów

Na tegorocznych targach ślubnych, choć jak co roku prym wiodły długie włosy, styliści nie zapomnieli o włosach krótkich i średniej długości. Tutaj ponownie panował warkocz, jednak w minimalistycznej odsłonie. Paniom z włosami nie krótszymi niż do linii żuchwy proponujemy delikatne fale lub subtelne loczki z asymetrycznym warkoczem pełniącym funkcję grzebienia do włosów. Ponadto na krótkich włosach najmocniejszym trendem okazały się wianki (najlepiej wykonane z naturalnych kwiatów). W tym wypadku zerwano z klasyczną bielą, różem i écru, wprowadzając do weselnej kolorystyki odrobinę naturalnej zieleni. Taki wianek na głowie panny młodej odejmuje lat i sprawia, że cała stylizacja jest wyjątkowo dziewczęca i romantyczna. Kolejna propozycja to włosy wiatrem czesane, delikatne fale, niedbałe loki wykonane prostownicą, jak również te rozprostowane i ozdobione subtelną opaską lub diademem. Na bardzo krótkich włosach można się pokusić o wykonanie kobiecych i jakże stylowych fal w stylu lat 20. ubiegłego stulecia. Z pewnych źródeł wiemy, że to uczesanie będzie jednym z najgorętszych trendów już od następnego sezonu przez kilka kolejnych.

Weselne fryzury 2014

Wszystkie z prezentowanych fryzur równie dobrze sprawdzają się w postaci ślubnych jak i weselnych stylizacji. Wystarczy zmienić dodatki z jasnych dedykowanych dla panny młodej na kolorowe. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z ozdobami do włosów, w tym roku najmodniejsze fryzury to te naturalne zbliżone do naturalnych.

Komentarze