Fryzury ślubne i weselne - 2015

Fryzury na wesele - 2015Fryzury ślubne i weselne w 2015 roku to wyjątkowo kobiece i twarzowe propozycje w stylu retro. Styliści fryzur odważnie powrócili do upięć w stylu lat 60. a także uroczych minimalistycznych fal charakterystycznych dla lat 20. ubiegłego stulecia. Kobiece i bardzo twarzowe propozycje przeplatają się w 2015 roku z romantycznymi i jakże naturalnymi włosami ułożonymi w stylu boho znanymi już z ubiegłego sezonu.

Jak zatem będą wyglądać najmodniejsze fryzury ślubne i weselne w 2015 roku? W tym sezonie każda z nas znajdzie coś dla siebie. Od naturalnych romantycznych pół upiętych włosów po stylowe koki i urocze fale w stylu retro.

Modne upięcia ślubne 2015 - w tym roku lata 60 powracają w wielkim stylu

W 2015 roku wśród upięć najmodniejsze będą te w stylu Brigitte Bardot, czyli z mocno uniesionymi włosami na czubku głowy i odważnymi kokami, są to fryzury pasujące do każdego typu urody. Ponadto nadal modne będą wszelkiego rodzaju sploty jak w ubiegłym sezonie, tradycyjne warkocze oraz te w stylu boho, a także koński ogon w wersji glamour.

Niekwestionowanym królem wśród ozdób do włosów będą kwiaty, im więcej, tym lepiej. W 2015 roku kwiaty wplatamy w warkocze, dopinamy do asymetrycznych upięć, a także nosimy pod postacią opaski do włosów i ogromnych najlepiej wielobarwnych naturalnych wianków. Ponadto nadal modne pozostają opaski - diademy, które w 2015 roku są nieco większe i bardziej ozdobne niż w roku poprzednim oraz materiałowe opaski i apaszki wiązane na włosach i duże kobiece spinki znane już z lat 60. W 2015 roku modne są drobiazgi dodające urody i kobiecości oraz wszelkie wariacje na włosach z kwiatami.

Ślubne upięcia 2015

Koki w stylu Brigitte Bardot

Pamiętacie urocze wysoko upięte koki, które dodawały urody i seksapilu popularnej niegdyś Brigitte Bardot. Aktorka po dziś dzień jest uważana za jedną z najładniejszych kobiet na świecie. To jej zawdzięczamy modne w tym sezonie wysokie koki, koński ogon związany tuż pod mocno uniesionymi włosami na czubku głowy. Wspomniany wysoki kok w 2015 roku będzie królował w dwóch wersjach. Po pierwsze jako gładko wyczesany - stylizacja dopięta na ostatni guzik, to trend zapożyczony z końca lat 50 i początku lat 60 ubiegłego stulecia. Drugi wariant to wysoki kok będący połączeniem mocno uniesionych włosów na czubku głowy w stylu lat 60, wystylizowanego i wyczesanego przodu fryzury na wysokości grzywki i koka upiętego w artystycznym nieładzie z luźno opadającymi kosmykami i wpisujący się w styl boho.

Warkocze w stylu boho

W roku 2015 nadal bardzo modne pozostają wszystkie wariacje z warkoczami w roli głównej. W tym sezonie do luźnych splotów dodajemy kwiaty najlepiej naturalne. Ponadto doskonałym uzupełnieniem weselnego warkocza będzie subtelna asymetrycznie wpięta ukwiecona spinka lub ta przypominająca biżuterię. Styliści proponują również opaski i wianki z naturalnych kwiatów pięknie uzupełniające całą fryzurę.

Fryzura z kwiatami we włosach

Upięcia w stylu lat 20 i 30 ubiegłego stulecia to kolejna propozycja z tegorocznych pokazów mody

Na targach ślubnych modelki z dumą prezentowały się we fryzurach w stylu retro - pokazywały piękne i stylowe fale gładko zaczesane na jeden bok podpięte wspomnianymi już kwiatami lub elegancką stylową i koniecznie połyskującą spinką. Ponadto na wybiegach królowały starannie wykonane nisko upięte koki, przyozdobione mini toczkami, oryginalnymi spinkami à la malutki kapelusz, a także modnym kwiatami, koronkami i perłami. Pół upięcia włosów w stylu lat 20 i 30 mogą wydawać się mało twarzowe, gdyż są to fryzury, które wymagają dodatków, fantazyjnych nakryć głowy lub ozdobnych spinek przypominających biżuteryjne dzieła sztuki. Pamiętajmy, że przed wojną fryzura stanowiła jedynie część stylizacji, większość kobiet nosiła kapelusze będące uzupełnieniem omawianych fryzur.

Luźny banan w stylu boho to kolejna propozycja dla pań lubiących mieć włosy pod kontrolą. Fryzura przypomina dobrze znane upięcie typu banan, ale włosy są spięte luźno i w kontrolowany sposób opadają po jednej ze stron. Taki banan w artystycznym nieładzie jest bardziej dziewczęcy, odmładza i dodaje kobiecego uroku.

Warkocz loków to luźny splot wykonany na bardzo długich włosach, które tworzą luźną fryzurę przypominającą stożek. Taki warkocz nabiera klasy i wizytowego looku dzięki subtelnym niewielkich rozmiarów kwiatom lub perłowym ozdobom.

Modne upiecie włosów długich

Modne fryzury ślubne na krótkich i średnich włosach w 2015 roku

Fale w stylu lat 20 i 30. ubiegłego stulecia

W tym roku wśród fryzur ślubnych i weselnych największe zainteresowanie wzbudziły staranne fale i włosy gładko zaczesane wokół twarzy w stylu lat 20 i 30. Kolejna propozycja to bob w wersji weselnej z prostą grzywką sięgającą brwi i stylowym diademem oraz opaskami i wiankami z naturalnych kwiatów. Na średnich i długich włosach nadal bardzo modne będą stylizacje boho, czyli naturalnie wyglądające fale, loczki i asymetryczne pół upięcia z kwiatami w roli głównej. Warkocz na średnich i krótkich włosach podobnie jak w ubiegłym sezonie będzie zastępował opaskę do włosów lub upleciony z jednej stron będzie czynił fryzurę asymetryczną. Doskonałym uzupełnieniem takiego warkocza może być malutka kompozycja kwiatowa lub pojedynczo wpinane w warkocz kwiaty w wersji mini.

W 2015 roku część fryzur można wykonać samodzielnie, wystarczy zaopatrzyć się w grube wałki, puder zwiększający objętość włosów i grzebień do tapirowania, dzięki któremu można uzyskać fryzurę w stylu Brigitte Bardot. Ponadto każda modna kobieta powinna posiadać kilka opasek do włosów, ukwieconych ozdób do włosów i uroczych apaszek, które mogą również posłużyć jako opaska do włosów lub kokarda do końskiego ogona w stylu lat 50. Ozdoby i dodatki różnią się oczywiście w zależności od tego, czy dana osoba będzie występować w roli panny młodej, czy też gościa weselnego. Dla panny młodej styliści zarezerwowali jasne kolory oscylujące wokół bieli, różu i beżu. Dodatki do włosów na wesele powinny być przeciwieństwem tych ślubnych i zachwycać odważną kolorystyką. Pamiętajcie, że kapelusze znów są trendy, a nic tak nie podkreśla wykwintnych fryzur w stylu lat 20 i 30 jak kapelusz, toczek czy też rozrzucone na włosach perły.