Gdzie najlepiej zrobić sobie tatuaż? Jak wybrać studio?

Studio tatuażuTatuaż to coraz powszechniejsza forma wyrażania własnej osobowości. Kiedy już mamy w głowie konkretną koncepcję swojej przyszłej dziary, pojawia się pytanie - gdzie ją zrobić? Czy wybrać profesjonalne studio tatuażu czy może zdać się na umiejętności kolegi tatuażysty-amatora?

Osób parających się tatuowaniem dziś nie brakuje, jednak wybór tej, której ostatecznie powierzymy swoją skórę, zdecydowanie nie powinien być przypadkowy!

Kto mi zrobi tatuaż? A może zrobię go sam?

Różne dziwne pomysły wpadają niekiedy do głowy. Jednym z nich jest własnoręczne wykonanie tatuażu. Taka koncepcja pojawia się dość często u młodych osób i w przypadku mało skomplikowanych dziar, na przykład przedstawiających krótki napis. Jeśli również i tobie przemknęła przez głowę myśl, by samodzielnie zrobić sobie "dzieło sztuki" na ciele, lepiej od razu o niej zapomnij!

Zaoszczędzisz sobie nie tylko bólu, nerwów, ewentualnych dalszych problemów zdrowotnych (jeśli na przykład wywiąże się infekcja), ale także (a może przede wszystkim!) nieprzyjemnych wrażeń estetycznych, na które najprawdopodobniej byłbyś skazany. Zrobienie prawdziwego tatuażu wymaga wprawionej, fachowej ręki. Amator, który pierwszy raz w życiu bierze w dłoń nieprofesjonalną igłę i atrament, nie jest w stanie wykonać estetycznie i efektownie prezentującej się dziary. Jeśli zatem nie chcesz wstydzić się swojego tatuażu, nie rób go sobie sam! Radzimy także nie korzystać z usług znajomych z talentem plastycznym, którzy tatuując dorabiają do wypłaty, ani z wątpliwej jakości, amatorskich salonów. Wizyty w takich miejscach bywają niebezpieczne dla zdrowia, a efekt końcowy tatuażu zawsze stoi pod znakiem zapytania.

Profesjonalny salon tatuażu najlepszą opcją

Jeśli zamierzasz stać się posiadaczem tatuażu, zapewne chcesz, aby był on naprawdę atrakcyjny dla oka. Odwiedzając dobrej jakości salon tatuażu, w którym pracują doświadczeni, fachowi tatuażyści i który cieszy się dobrymi opiniami klientów, masz wielkie szanse, by wyjść z niego w pełni zadowolonym. Pamiętaj jednak, aby najpierw zapoznać się co nieco z pracami konkretnych tatuatorów - każdy wyróżnia się indywidualnym stylem, ale nie każdy z nich musi ci odpowiadać. Przykładowe prace zazwyczaj zaprezentowane są na stronach www i profilach społecznościowych danego salonu. Grunt to znaleźć osobę, która dobrze odczyta twoją wizję i będzie umiała odzwierciedlić ją na twojej skórze tak, jak sobie tego życzysz.

Wybierając studio tatuażu, pamiętaj, że pośpiech nie działa na twoją korzyść. Lepiej zastanowić się nad decyzją nieco dłużej, upewnić się co do warunków higienicznych panujących w danym salonie i co do umiejętności personelu, niż oddać się w ręce pierwszego lepszego tatuatora, którego "praca" może przynieść ci negatywne pod względem estetycznym lub zdrowotnym konsekwencje.

Autor: www.azazel.pl.

Komentarze