HIFU, czyli skuteczna recepta na odmładzanie

Zabieg HIFUKlienci salonów kosmetycznych chętnie korzystają z nowinek i zabiegów, które mogą zagwarantować ich skórze lepszy wygląd. HIFU to skuteczny sposób na nieinwazyjne odmładzanie skóry. Ta metoda stosowana jest w medycynie estetycznej zaledwie od kilku lat. Przez ten czas zdążyła zdobyć ogromną popularność. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej zabiegowi o tajemniczo brzmiącej nazwie.

Na czym polega HIFU?

Podczas zabiegu wykorzystywana jest technologia zaogniskowej fali ultradźwiękowej. Większość osób interesujących się medycyną estetyczną słyszała o stosowaniu ultradźwięków podczas zabiegów wyszczuplających. W przypadku zabiegu HIFU ultradźwięki o precyzyjnie dobranej częstotliwości aplikują energię termiczną na konkretne miejsce na twarzy lub ciele. Efektem jest dynamiczne podgrzanie tkanek. Na określonej głębokości tkanki dochodzi do przegrzania, obkurczania i mikrouszkodzeń. W efekcie rozpoczynają się procesy regeneracji i tworzenia nowego kolagenu.

Wywołanie kontrolowanego urazu termicznego prowadzi do tworzenia nowego kolagenu, który wpływa na poprawę jędrności oraz niszczenie komórek tłuszczowych.

Jak wygląda sam zabieg?

Warto zaznaczyć, że zabieg HIFU nie prowadzi do uszkodzenia naskórka. Dzięki temu skóra nie wymaga rekonwalescencji po zakończeniu zabiegu. Dużym atutem jest również częstotliwość wykonywania zabiegu. W wielu przypadkach oczekiwane efekty można uzyskać już po jednej sesji. W sytuacji wydatnej utraty elastyczności zabieg należy powtórzyć w odstępie 1-3 miesięcy.

W trakcie wykonywania zabiegu niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort. Nie wymaga on jednak podawania znieczulenia. Miejsca, na których wykonywany był zabieg, mogą być przez kilka dni bardziej wrażliwe. Czasami pojawia się też niewielki obrzęk.

Należy podkreślić, że HIFU nie jest zabiegiem odmładzającym dla osób niecierpliwych. Proces regeneracji kolagenu następuje powoli. Poprawa jędrności skóry zachodzi stopniowo. Na szczęście pierwsze rezultaty, choć jeszcze nie ostateczne, widoczne są natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu. Zabieg HIFU można wykonywać niezależnie od pory roku.

Jakie efekty daje zabieg HIFU?

Głównym efektem zabiegu HIFU jest lifting i wyraźna poprawa owalu twarzy. Ponadto zabieg powoduje spłycenie zmarszczek oraz poprawę kolorytu skóry. Twarz staje się jędrna, a brwi nieco bardziej uniesione. HIFU pomaga także w likwidacji tzw. podwójnego podbródka. Jak wcześniej wspomnieliśmy, zabieg może być wykonany na całym ciele. Pozwala zatem na lifting szyi i dekoltu, ujędrnienie ramion, pośladków i ud. Dzięki HIFU można poprawić jędrność brzucha oraz przeprowadzić kompleksowe wyszczuplanie i modelowanie sylwetki.

Ze względu na stale rosnącą popularność warto rozważyć wprowadzenie zabiegu HIFU do oferty swojego gabinetu. Wiąże się to także z koniecznością zakupu odpowiedniego sprzętu. W tym celu najlepiej odwiedzić stronę: https://abacosun.pl, na której możecie znaleźć szeroki asortyment produktów wyposażenia gabinetów i salonów kosmetycznych.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze