Hokery do kuchni - 4 wskazówki, jak wybrać idealny model

Hokery do kuchniMinimalistyczne, okazałe, szerokie, wąskie, na jednej nodze, a może na czterech? Hokery, bo o nich mowa, występują w wielu odsłonach i musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, by jak najlepiej dopasować je do swojego wnętrza. Sprawdziliśmy, które parametry są ważne i na tej podstawie przygotowaliśmy cztery praktyczne wskazówki ułatwiające podjęcie decyzji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Hokery - co to są na krzesła?

Zanim przejdziemy do tego, jak wybrać idealny model hokerów, musimy wyjaśnić, co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem. Hokery to nic innego, jak po prostu wysokie, smukłe krzesła, idealne do blatów, barów, stołów, wysp oraz półwysp kuchennych. Co więcej, nie pełnią one wyłącznie czysto użytkowej funkcji - hokery są bardzo stylowe i zwracają na siebie uwagę.

Wskazówka nr 1: styl hokera musi korespondować z aranżacją kuchni

Pierwszym krokiem, zanim jeszcze zaczniesz wpisywać w wyszukiwarkę hasła typu hokery, krzesła hokery, jest zastanowienie się, w jakim właściwie stylu mają być one utrzymane. Do wyboru są hokery nowoczesne, o nietypowych kształtach, klasyczne, glamour oraz industrialne i loftowe.

Z uwagi na dużą elegancję i trwałość, ale też przytulny charakter, dużą popularnością cieszą się hokery drewniane. Natomiast hokery z tworzywa sztucznego mają atrakcyjną cenę i występują w szerokiej gamie kolorystycznej, lecz nie są tak solidne jak poprzednie.

Najbardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne są zaś hokery metalowe, jednak tutaj pamiętaj o tym, że są one dość twarde i po pewnym czasie mogą być po prostu niewygodne. Duży komfort siedzenia gwarantują natomiast hokery tapicerowane, choć w ich przypadku trzeba uważać na zabrudzenia - z niektórych materiałów trudno pozbyć się plam.

Hokery do kuchni

Wskazówka nr 2: zwróć uwagę na wymiary siedziska i oparcie

Istotnym parametrem, który mocno wiąże się z pierwszym, jest decyzja o wymiarach siedziska, a także o obecności lub braku oparcia. Jeśli dysponujesz miejscem i nie zaburzysz aranżacji, postaw na hokery z oparciem, które zapewniają zdecydowanie lepszy komfort siedzenia. Z drugiej strony hokery bez oparcia są mniejsze i bez problemu schowasz je na przykład pod blatem. Musisz więc rozsądnie podjąć tę decyzję.

Jeśli zaś chodzi o siedzisko hokerów, to tutaj masz szerokie pole do popisu - siedziska mogą być proste, obłe, profilowane, z wyciągniętymi podłokietnikami, obszerne, okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Tutaj także kieruj się całą aranżacją kuchni i sprawdź, który typ najlepiej się sprawdzi.

Wskazówka nr 3: dopasuj wysokość krzeseł barowych do stołu bądź wyspy kuchennej

Hokery mogą stać na jednej metalowej nodze, na stelażu oraz na trzech bądź czterech nogach. Każde z nich będzie prezentowało się nieco inaczej, ale kluczowe jest to, czy będą pasować pod względem wysokości do danego blatu, stołu czy wyspy kuchennej. Odpowiednia wysokość wpływa znacząco na komfort korzystania z hokerów. Przykładowo do blatu mającego 110 centymetrów wysokości, najlepsze będą hokery 80-centymetrowe.

Nie ma wątpliwości, że krzesła hokery wybierasz na końcu, gdy już wiesz, gdzie będą stały i jakie powinny mieć proporcje. Niektóre modele mają stałą wysokość, inne zaś możesz dowolnie regulować przy pomocy specjalnej dźwigni. Dzięki temu idealnie dostosujesz wszystkie parametry do swojej wygody.

Wskazówka nr 4: wybieraj stabilną konstrukcję z podpórką na nogi

Ostatnią kwestią, ale wcale nie najmniej ważną, jest to, by wybierać wyłącznie stabilne krzesła barowe, które są wykonane z dobrych materiałów i wyróżniają się świetną jakością. Chyba nie chcesz ryzykować upadkiem swoim lub innej osoby?

Dodatkowo podczas zakupów zwróć uwagę, by hokery posiadały podpórkę na nogi, bez względu na to, jaką mają konstrukcję. Tego typu element jest niezbędny, gdyż siedzenie bez podparcia jest nie tylko niewygodne, ale też nie służy naszemu zdrowiu.

Oto cztery wskazówki ułatwiające wybór idealnych hokerów do kuchni. Rozwialiśmy Twoje wątpliwości? Czas przystąpić do realizacji - udanych zakupów!

Komentarze