Huczny ślub czy kameralna impreza?

Przygotowania do ślubuMłoda para, po podjęciu tej jednej z najważniejszych decyzji - decyzji o zawarciu związku małżeńskiego - staje zazwyczaj przed wyborem: organizować huczne wesele czy kameralne przyjęcie w gronie najbliższej rodziny? Obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Rodziny zazwyczaj marzą o imprezie do białego rana, tłumie gości, oczepinach i hektolitrach łez wylanych ze wzruszenia. Jednak to młodzi podejmują ostateczną decyzję. A ci coraz częściej decydują się na kameralne przyjęcie. I nie tylko względy finansowe mają tutaj decydujące znaczenie. Czasami młoda para chce po prostu przeżywać ten szczególny dzień tylko i wyłącznie w gronie najważniejszych dla nich osób: rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz prawdziwych przyjaciół. Spróbujmy rozważyć wszelkie za i przeciw wspomnianych opcji.

Huczne wesele w dużych salach weselnych (kliknij tutaj obejrzyj katalog sali weselnych) to przede wszystkim duże obciążenie dla budżetu. taka opcja często wymaga zaciągania kredytów, zapożyczania się u rodziny bądź zagranicznych wyjazdów w celach zarobkowych. Ponadto, z reguły wiąże się z kilkumiesięcznymi przygotowaniami, po których młodzi są już tak zmęczeni, że marzą, aby mieć choć chwilę wytchnienia. Niemniej jednak, biała suknia z welonem, orkiestra, tańce do rana i cała ślubna otoczka ma ten niepowtarzalny urok, który pamięta się do końca życia. Do tego mistrzowsko wykonane zdjęcia czy pięknie nagrany film pozwalają uwiecznić te najważniejsze w życiu chwile i powracać do nich wspomnieniami przy każdej nadarzającej się okazji.

Kameralna impreza pozwala zminimalizować budżet i przeżywać te wspaniałe chwile w gronie najbliższych. Suknia ślubna (oszczędź szukając sukni w katalogu na modnewesele.com) nie musi być tak wyszukana, a stoły tak suto zastawione. Z reguły sprawdza się obiad z deserem i kilkugodzinne tańce przy sączącej się z radia muzyce. Takie podejście też ma swój urok, a zaproszenie fotografa czy kamerzysty jest jak najbardziej wskazane.

W nieco lepszej sytuacji są pary, które mogą zorganizować średniej wielkości przyjęcie w plenerze. Mówimy tutaj o osobach, których rodzice czy dziadkowie dysponują domkiem na wsi i są w stanie udostępnić ogród. Niestety, pogoda czasem płata figle i trzeba się przygotować na ewentualność spędzenia imprezy w domu.

Coraz częściej spotyka się nowoczesny trend polegający na organizacji ślubu na wyjeździe. Zazwyczaj wybierane są do tego celu kraje południowe, takie jak Hiszpania, Włochy czy Malta. Pogoda jest wtedy niemalże gwarantowana, a sceneria tak piękna, że nie trzeba się martwić o całą otoczkę. Niestety, i ten sposób, choć wydawałby się idealny, ma swoje minusy... Nie każda babcia zdecyduje się wejść do samolotu! Jest to zatem opcja idealna dla tych, którzy dążą do całkowitej minimalizacji i gotowi są spędzić ten dzień w gronie kilku osób - zazwyczaj rodziców i świadków.

Jak widać, każda z wymienionych opcji ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest to, aby posłuchać swojego własnego, wewnętrznego głosu i zdecydować się na taki wariant, który młodym, a nie rodzinom, nie przyjaciołom dostarczy najwięcej niezapomnianych wrażeń. To młodzi występują w roli głównej i ten dzień ma należeć tylko do nich!