Hulajnoga dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Hulajnoga dla dzieciTrendy zakupowe ulegają ciągłej zmianie. Już od pewnego czasu widać, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się hulajnogi. Także wśród najmłodszych. Jak kiedyś każde dziecko chciało mieć rower i to właśnie naukę jazdy na tym dwuśladzie wspomina przy okazji pierwszy upadków i zadrapań, tak teraz coraz częściej maluchy oczekują hulajnogi. Podczas podejmowania decyzji zakupowe rodzice powinni wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które ułatwią im dokonanie właściwego wyboru.

Hulajnoga - dwa czy trzy kółka?

Jeśli chodzi o dzieci w wieku 2 do 5 lat to chyba podstawowe pytanie. Dużo zależy od tego, czy maluch miał już okazję spróbować swoich sił na rowerze. Nawet tym, który nie ma pedałów, a dziecko odpycha się nóżkami, by jechać. Właściwie jazda na takim rowerku bliższa jest sposobowi, w jaki człowiek porusza się na hulajnodze. Jeśli to w ogóle pierwsza, tego typu zabawka, bez wątpienia zakup trójkołowej hulajnogi jest rozwiązaniem optymalnym i bezpiecznym. Hulajnogi dziecięce powinny być także dostosowane pod kątem wzrostu dziecka. Na zakupy można nawet wybrać się z dzieckiem, by sprawdzić, czy na pewno dany produkt będzie miał kierownicę na odpowiedniej wysokości. Wedle zaleceń, optymalna wysokość kierownicy w hulajnodze jest w sytuacji, gdy ta sięga mniej więcej do okolic bioder lub pępka.

Kółka z przodu czy z tyłu?

Wbrew pozorom to również ważne pytanie. Jeśli chodzi o hulajnogi Micro szczególnie tych najmłodszych, dostępne są dwie opcje:

  • w pierwszym przypadku dwa kółka znajdują się z przodu, natomiast z tyłu znajduje się pojedyncze, dodatkowo wyposażone w hamulec
  • jedno kółko z przodu, dwa z tyłu

Najczęściej polecane są modele z jednym kółkiem z tyłu, ponieważ jest to rozwiązanie bezpieczniejsze i bardziej wygodne. Dodatkowo oswaja malucha z tym, jak działa hulajnoga dwukołowa, uczy dziecka, aby używać hamulca. Dzięki temu w przyszłości będzie bardziej obyte z hulajnogą dwukołową.

Jakie kółka wybrać?

Tak naprawdę, niezależnie od tego, czy jest to hulajnoga dla młodszych, czy starszych dzieci, są trzy możliwości:

  • kółka plastikowe (najczęściej spotykane w modelach dla maluchów)
  • kółka kauczukowe, które stanowią rozwiązanie standardowe
  • kółka pompowane

W szczególności kółka plastikowe przeznaczone są wyłącznie na płaskie powierzchnie, jak asfalt i chodnik. Również kauczukowe sprawdzają się przy tego typu nawierzchniach, jednak bardziej amortyzują drgania w trakcie jazdy. Natomiast plastikowe kółka do hulajnogi pozwalają na jazdę nawet po ubitej drodze, dlatego tak ważne jest aby hulajnogi kupować w sprawdzonym i profesjonalnym sklepie, przykładowo na hulajnogimicro.pl. To, który typ kółek okaże się najlepszy, zależy od tego, czy dziecko na hulajnodze poruszać się będzie wyłącznie po gładkiej nawierzchni, czy na przykład rodzice chętnie wybiorą się z dzieckiem na spacer do lasu, czy parku.

Komentarze