Idealny manicure do pracy

Manicure do pracyZadbane paznokcie są ważnym elementem wizerunku eleganckiej kobiety. Praca dla większości z nas jest miejscem, w którym nie tylko chcemy, ale również musimy wyglądać dobrze. W wielu firmach pracowników obowiązuje tak zwany dress code. Jak stylizować paznokcie, żeby spełniały wymogi najbardziej surowego pracodawcy? W jaki sposób dostosować manicure do charakteru wykonywanej przez nas działalności? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Paznokcie a charakter pracy

Jeżeli zastanawiamy się nad pomalowaniem paznokci do pracy, upewnijmy się, czy jest to w ogóle możliwe. Istnieją zawody, które całkowicie wykluczają zastosowania lakierów do paznokci. Kiedy pracujemy w służbie zdrowia czy gabinecie kosmetologicznym, być może będziemy musiały w ogóle zrezygnować z kolorowych paznokci. Czy w takim wypadku powinnyśmy zrezygnować z dbania o nie? Oczywiście, że nie. Współcześnie w gabinetach manicure dostępne są zabiegi, które poprawią kondycję naszej płytki, a jednocześnie nie wymagają zastosowania lakieru. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą używać lakierów, a pomimo to chcą, żeby ich paznokcie wyglądały zdrowo jest japoński manicure. Zabieg ten polega na wmasowywaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty zawierającej cenne składniki odżywcze. Gdy będziemy powtarzać go regularnie, nasza płytka wzmocni się nabierze blasku i pięknego, zdrowego kolorytu.

Jednak w wielu wypadkach wykonanie manicure do pracy jest jak najbardziej wskazane. Należy pamiętać, że zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na ekstrawaganckie kolory. Do pracy znacznie lepiej sprawdzą się kolory typu nude, które zapewniają nam efekt zadbanych, a jednocześnie subtelnie wyglądających paznokci.

Elegancki manicure francuski

Kobiety, które chcą, żeby ich dłonie wyglądały efektownie i elegancko, powinny zastanowić się nad zrobieniem manicure francuskiego. Taka stylizacja zakłada pomalowanie końcówek paznokci białym, w pełni kryjącym lakierem, a następnie pokrycie całej płytki transparentną emalią w kolorze nude lub delikatnym różowym.

Wykonanie manicure francuskiego wymaga nieco wprawy. Żeby paznokcie prezentowały się schludnie i elegancko, biały lakier powinien zostać nałożony równomiernie. Kobiety, które nie czują się na siłach, żeby samodzielnie pomalować końcówki, mogą użyć naklejek na paznokcie przeznaczonych specjalnie do manicure francuskiego.

Choć manicure francuski jest niewątpliwie bardzo elegancki, powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że nie będzie on wyglądał równie dobrze na wszystkich paznokciach. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami bardzo krótkiej i szerokiej płytki, lepiej zrezygnujmy z tego rodzaju stylizacji. Wykonanie manicure francuskiego w naszym przypadku optycznie jeszcze bardziej zmniejszy paznokieć.

Manicure do pracy - postawmy na trwałość

Jeżeli decydujemy się na pomalowanie paznokci do pracy, pamiętajmy, że nasz manicure powinien prezentować się nieskazitelnie. Żadne odpryski nie wchodzą w grę. Źle pomalowane paznokcie zapewnią nam efekt przeciwny od zamierzonego. Jeżeli manicure nam nie wyszedł, lepiej całkowicie zmyjmy lakier.

W sytuacji, kiedy tradycyjne lakiery nie utrzymują się na naszych paznokciach zbyt długo, możemy zdecydować się na manicure o przedłużonej trwałości. Współcześnie wiele zapracowanych kobiet decyduje się na manicure hybrydowy. Dzięki użyciu lakierów hybrydowych i specjalnej lampy UV możemy cieszyć się nieskazitelnie pięknymi paznokciami nawet przez trzy tygodnie. Hybrydy są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, co jest bardzo ważne w nieprzewidywalnych warunkach. Ich zastosowanie sprawia, że kobiety mogą być spokojne o stan swoich paznokci. Niezależnie od tego co robimy, możemy mieć pewność, że będą one wyglądały znakomicie. Warto mieć jednak świadomość, że choć manicure hybrydowy jest trwały, paznokcie dość szybko odrastają. Żeby całość prezentowała się dobrze, może być konieczne uzupełnienie lakieru wcześniej.

Poważnym zarzutem dla lakierów hybrydowych jest fakt, że długotrwale stosowane mogą spowodować osłabienie paznokci. Pamiętajmy, że stan naszej płytki w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób zdejmujemy hybrydę. Jeżeli robimy to nieumiejętnie, bardzo łatwo o uszkodzenie paznokci.

Dostosowanie koloru lakieru do kreacji

Jeżeli decydujemy się na lakier do paznokci w kolorze nude, możemy być spokojne - będzie on pasował do niemal wszystkich naszych eleganckich kreacji. W sytuacji, kiedy zdecydujemy się na użycie innego koloru, powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że powinien on współgrać z kreacją, którą mamy na sobie tego dnia.

W większości wypadków lepiej jest unikać bardzo jaskrawych, żywych kolorów, ponieważ nie będą one komponowały się z bardzo elegancką, formalną garderobą. Efektowną, a jednocześnie cały czas stylową barwą jest czerwień. Będzie ona znakomicie pasowała do kreacji czarnych, granatowych, szarych czy beżowych, a więc takich, które najczęściej wybieramy do pracy. Jeżeli decydujemy się na intensywny kolor lakieru do paznokci, unikajmy dodatków typu brokat, które mogą zepsuć elegancki efekt.

Autor: www.evonails.pl.

Komentarze