Idealny portfel damski

Wymarzony portfel damskiPortfel  to ten rodzaj dodatku, który nosimy ze sobą codziennie i po który sięgamy kilkukrotnie w ciągu dnia. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybór modelu, który będzie charakteryzował się trwałością i estetycznym wyglądem.

Wiele wskazuje na to, że skóra naturalna jest najlepszym materiałem na portfele damskie. Jednak nawet wśród skórzanych portfeli jest tyle fasonów i kolorów, że trudno jest zdecydować się na jeden. Dlatego dziś podpowiadamy niezdecydowanym, jakie cechy portfela uwzględnić podczas zakupów.

W klasycznym stylu

Klasyczne portfele damskie, które charakteryzują się największą uniwersalnością, są najczęściej w kształcie wydłużonego prostokąta. Zapinane są na zatrzask, w środku posiadają co najmniej kilka przegródek - na banknoty, karty płatnicze, a także zapinane kieszonki na bilon. Portfele te najczęściej produkuje się ze skóry licowej. Występują w wersji lakierowanej lub matowej, choć kobiety często decydują się na te lakierowane. Najpopularniejszymi kolorami są czerń, różne odcienie brązu i beżu oraz czerwień. Ostatnio coraz częściej wybierane są także portfele białe i szare, swoich nabywców znajdują także niebieskie i granatowe. Oczywiście paleta kolorów jest szersza, ale jeśli zależy nam na przemyślanym wizerunku i pragniemy dopasować do siebie wszystkie dodatki, jakie posiadamy, uniwersalny kolor będzie najbardziej polecany. Podobnie kiedy planujemy taki portfel wręczyć komuś w prezencie - jeśli nie znamy dokładnie gustu obdarowywanej osoby, czarny lub brązowy będą najbezpieczniejszymi wyborami.

Kwadratowe, z paskiem, z suwakiem

Oprócz modeli w klasycznym kształcie prostokąta, coraz modniejsze są także portfele damskie kwadratowe lub prostokątne, ale grubsze, zasuwane na suwak, co dodaje im nowoczesnego wyglądu. Kwadratowe lub prostokątne portfele o krótszym boku idealnie sprawdzają się u osób, które noszą ze sobą wiele rzeczy i w portfelu chcą mieć nie tylko karty płatnicze, ale i dokumenty, banknoty i bilon, karty lojalnościowe do różnych programów, czy zdjęcia bliskich. Niektóre modne portfele damskie posiadają także z boku pasek, podobny do tych, które spotykamy na kopertówkach. To przydatny dodatek, który zapobiega wypadnięciu portfela z ręki albo wyszarpnięciu go przez kogoś w zatłoczonym miejscu.

Portmonetki i bilonówki

Dla niektórych kobiet szczególnie ważne jest, by portfel nie zajmował zbyt dużo miejsca, mieścił się w małych torebkach. Specjalnie dla nich tworzy się portfele damskie o wielkości i wyglądzie małej kieszonki. To tzw. portmonetki i bilonówki, które często wykonuje się z jednego kawałka skóry. Zapinane są najczęściej na zatrzask. Mają pojemność pozwalającą na przechowanie garści monet i złożonego banknotu, albo tylko samych monet. Część pań decyduje się na kupno duetu - klasycznego cienkiego portfela na banknoty i karty, i małej bilonówki do organizacji drobnych. Dzięki temu żaden z tych portfeli nie jest zbyt wypchany i na dłużej zachowują one atrakcyjny wygląd, bez przetarć i naruszeń materiału.

Ocena: 5.0