Idealny zlewozmywak do kuchni - jak go wybrać?

ZlewozmywakZlew bez wątpienia jest nieodłącznym i zarazem niezbędnym elementem wyposażenia kuchni. Nawet pomimo zmywarki jest on nadal potrzebny podczas gotowania czy przy szybkim zmywaniu małej ilości naczyń. Dodatkowo coraz częściej zwraca się uwagę także na jego wygląd - powinien on pasować do całej aranżacji pomieszczenia. Dowiedz się jaki zlewozmywak wybrać by idealnie prezentował się w Twojej kuchni.

Wielkość pomieszczenia ma znaczenie

Przed podjęciem decyzji o zakupie zlewozmywaka, warto rozejrzeć się za takim modelem, z którego korzystanie będzie wygodne. Istotną rolę odgrywa także wielkość pomieszczenia. W kuchniach o mniejszym metrażu zdecydowanie lepiej komponują się zlewozmywaki jednokomorowe. Modele dwukomorowe są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także zabierają dużo miejsca. Możesz zdecydować się na ten typ tylko w przypadku większej kuchni. Ważną kwestią podczas wyboru zlewozmywaka jest również to w jaki sposób będzie on umieszczony. Możesz zainstalować go bezpośrednio na kuchennym blacie lub zdecydować się na inne rozwiązanie jakim jest wycięcie w blacie specjalnej przestrzeni i umieszczenie w niej zlewozmywaka.

Zlewozmywak

Z czego może być wykonany zlewozmywak?

To z jakiego materiału jest interesujący Cię zlewozmywak ma również wpływ na jego cenę. W sklepach znajdziesz modele wytworzone z granitu, stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego czy ceramiki. Na jaki więc warto się zdecydować? Zanim podejmiesz decyzję musisz wiedzieć, że idealny zlewozmywak powinien cechować się odpornością na zmienne temperatury, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz pęknięcia. Biorąc więc pod uwagę wytrzymałość to najbardziej trwałe są modele wykonane z granitu. Zdecydowanie mniej wytrzymałe są zlewy powstałe ze stali emaliowanej - ich atutem jest niska cena.

Ceny zlewozmywaków

Również dużą rolę podczas wyboru odpowiedniego zlewozmywaka odgrywa oczywiście jego cena. Jaki warto kupić by był on jednocześnie wytrzymały i niedrogi? Idealnym modelem będzie zlewozmywak ze stali szlachetnej. Posiada on bardzo atrakcyjną cenę, co idzie w parze z jakością. W sklepach znajdziesz tego typu zlewy mieszczące się w granicach cenowych od 150 do 200 zł. Zdecydowanie najdroższe są zlewy ceramiczne - trzeba na nie wydać około 500 zł. Nie tylko materiał wykonania, ale również komory mają wpływ na całkowity koszt zlewozmywaka oraz wymiary.

Zlewozmywak

Jak wybrać kolor zlewozmywaka?

Barwa zlewozmywaka przede wszystkim zależy od materiału z jakiego został on wykonany. Ze stali emaliowanej masz do wyboru biel, czerń lub brąz. Jeśli natomiast zdecydujesz się na zlew wykonany z granitu, to zetkniesz się z kolorami takimi jak na przykład szary czy zielony. Gama barw nie jest niestety aż tak bogata jak w przypadku wyboru innych urządzeń do kuchni czy akcesoriów. Natomiast dużo zależy od tego w jakim stylu będzie zaprojektowana aranżacja przestrzeni. Postaraj się wybrać taki zlewozmywak, który będzie pasował do całego wnętrza.