Idzie zima, czas na zmianę... dywanu w salonie!

Dywan do salonuDywany do salonu spełniają wiele funkcji. Poza efektem wizualnym, który współgra z wyposażeniem pomieszczenia, powinny zapewniać zarówno poczucie komfortu, wygody, ale i przytulną atmosferę.

Salon to nie tylko miejsce odpoczynku i relaksu dla nas, a dla naszych dzieci przestrzeń do zabawy. To także miejsce spotkań towarzyskich. W ostatnim czasie dla wielu jest to też często miejsce pracy. I jak to wszystko pogodzić? Czy trzeba przy tym rezygnować z pokryć podłogowych? Wcale nie.

Stawianie tak wielu wymagań to nie problem przy wyborze dywanu z oferowanej szerokiej gamy towarów w sklepie dywanik24.pl.

Dywan do salonu powinien być praktyczny

Bez znaczenia jest funkcja naszego salonu. Wybór naszego dywanu powinien jednak uwzględniać zarówno sposób korzystania jak i częstotliwość jego użytkowania. Materiał, z jakiego dywan jest wykonany, powinien więc być odporny na intensywne użytkowanie i zabrudzenia. Najlepsze właściwości mają pod tym względem włókna sztuczne, np. polipropylenowe.

Ważne jest przy tym też żeby dywan nam się podobał i pasował do wyposażenia pomieszczenia. Bogata oferta dywanów w sklepie dywanik24.pl pozwala na spełnienie wszelkich naszych potrzeb, marzeń i wyobrażeń.

Dywan do salonu powinien być bezpieczny

Bezpieczeństwo zapewnią dywany z oferty posiadającej Polski Certyfikat Higieniczny. Potwierdza on, że materiały, z których wytworzono dywan, są wolne od niebezpiecznych i szkodliwych substancji. Bezpieczeństwo to również wykonanie dywanu z włókien przyjaznych alergikom. Alergie wywoływane są przez pyłki, kurz, roztocza i sierść zwierząt domowych. Włókna dywanów powinny być więc średniej wielkości i gęstości, a najlepiej antystatyczne. Takie runo nie będzie nadmiernie gromadzić kurzu i sierści, a do tego będzie wygodne do utrzymania porządku. Takie wymagania spełniają dywany sznurkowe i wełniane.

Dywan do salonu powinien być komfortowy

Komfort to wygoda, ale jednocześnie elegancja, a nawet luksus.

Nawet w niewielkim salonie możemy zapewnić sobie namiastkę komfortu kładąc na podłodze dywan typu shaggy, który poprzez swoją miękkość i puszystość zapewni nam poczucie ciepła, szczególnie w okresie nieuchronnie zbliżającej się zimy.

Do salonu typu jadalnia idealne są zarówno dywany z kolekcji vintage, nowoczesne, ale i tradycyjne. Ważne aby przy wyborze mieć na uwadze, że runo powinno być typu fryz lub Heat Set. Oferta najmodniejszych wzorów i kolorów prezentowana jest na dywanik24.pl.

Zakup dywanu do salonu jak i późniejsze jego użytkowanie powinno być dla nas przyjemnością. Warto dokładnie rozważyć swój wybór i kierować się własnymi upodobaniami, nie zapominając przy tym o funkcji naszego salonu, w którym dywan będzie się znajdował.

Komentarze