Inspirujące trendy meblowe w 2019 roku. Jakie meble w jakich wnętrzach?

Inspirujące trendy mebloweLato to pora, która sprzyja zarówno remontom pomieszczeń, jak i przemianom aranżacyjnym wnętrz. Ważną kwestię stanowi tu między innymi wymiana umeblowania. Warto byłoby więc poznać najnowsze trendy - dowiedzieć się czegoś więcej i zainspirować się co nieco. Weźmy więc na tapetę rodzaje mebli, które będą królować w obecnym roku na salonach (i nie tylko).

Kolorystyka trendów meblowych w 2019 roku

To już pewne, większość kolorystyki będzie w tym sezonie stonowana. Królować będą między innymi pastele, trochę zieleni i barwy naturalne. Kolory jasno liliowe, przykurzona biel, jasnożółty, ale wyblakły. Dodatkiem będzie mocny akcent. We wnętrzu może to być właśnie kanapa czy fotel, choć i na fotelu możemy zastosować modne wzory. Kluczem do zrozumienia nowych trendów będzie ten niepozorny mebel. Fotele wracają do łask i w jasnym, delikatnym, naturalnym kolorze pokażą jeszcze na co je stać zgodnie z trendami meblowymi 2019.

Obłe kształty mebli

Jeśli chodzi o wygląd mebli, to tu mamy sporą zmianę. Królować będą (a może już królują) obłe kształty. Wszelkie zaokrąglenia, delikatne linie, łuki. Poduszki na meblach nie będą już zatem prostokątne, a same kanapy będą szukały zaokrągleń wszędzie. Proste formy odchodzą, a wraz z nimi pojawia się świat zakrzywiony, pełen fal i delikatności. Tak, nowe fotele i kanapy, narożniki i łóżka będą musiały złagodnieć. Dzięki temu każde pomieszczenie, w którym zostaną usytuowane z pewnością stanie się przytulniejsze.

Inspirujące trendy meblowe

Trendy meblowe 2019 - narożnik

Doskonale w całość trendów w tym roku - obok fotela - wpasowuje się kanapa narożna. Najlepiej, by jeszcze miała funkcję spania. To doskonałe połączenie - fotela i narożnika - w dzień stworzy klimat przytulnego salonu, a w nocy pokoju niemalże sypialnianego. To doskonały pomysł na wykończenie własnego salonu w 2019 roku. Warto się inspirować i sprawdzić szeroką ofertę nowoczesnych mebli na marketmeblowy.pl.

Obecny rok przyniósł nam modę na łagodne kształty mebli. W połączeniu z przyjemnymi barwami umeblowanie tego rodzaju może sprawić, że całe pomieszczenie nabierze nowego, świeżego tchnienia. Warto więc przy okazji remontu wnętrza wziąć pod uwagę również lekką (a może całkowitą) metamorfozę meblową.

Komentarze