Jak ciepło i wygodnie ubrać dziecko na zimowy spacer?

Odzież dziecięca na zimowy spacerW zimie najchętniej ubieramy się na cebulkę. Grube warstwy materiału chronią nas przed chłodem i zimnym powietrzem pozwalając lepiej zadbać o zdrowie. Ubranie siebie samego nie stwarza większych problemów, co jednak w przypadku dziecka? Jak ubierać zimą malucha, aby było mu ciepło, ale jednocześnie nie doprowadzić do nadmiernego przegrzania jego organizmu i nie pozbawić dziecko radości z wygodnej zabawy?

Ciuchy dla dzieci na spacer - jakie ubrania najlepiej sprawdzą się w zimie?

Każdy rodzic wie, że spacery na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Nie należy z nich rezygnować także w zimie - pediatrzy zalecają, aby wychodzić z maluchami na podwórko, jeśli temperatura powietrza nie spada poniżej -10 stopni. Duży problem dla rodziców stanowi jednak wybór odpowiedniego stroju dla swojej pociechy na chłodniejsze dni. Kompletując ciuchy dla dzieci na spacer należy uwzględnić kilka czynników, np. czy planujemy spędzić czas tylko na dworze czy też może po drodze wejdziemy do kawiarni lub centrum handlowego, ile czasu spędzimy na zewnątrz, czy będziemy tylko spacerowali czy też intensywniej się bawili oraz jakie warunki pogodowe panują.

Sklep z odzieżą dla dzieci

Jeśli nasz pobyt na podwórku sprowadza się tylko do krótkiego spaceru, a resztę czasu spędzimy w cieplejszym miejscu, nie warto ubierać malucha zbyt obficie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku planowania intensywnych zabaw na dworze - dzieci, które intensywnie się ruszają, biegają i bawią nie potrzebują kilku warstw odzieży. Nadmiar cuchów może natomiast krępować ich ruchy oraz pozbawiać radości z zabawy. W takiej sytuacji warto postawić na takie zimowe ciuchy dla dzieci, jak ciepła kurtka, szalik lub komin, czapka, spodnie oraz rajstopki lub cieplejsze skarpetki. Na rączkach powinny zaleźć się natomiast rękawiczki. Do zimowych harców na śniegu i biegania idealnie sprawdzi się także wygodny ocieplany kombinezon, który można założyć bezpośrednio na ubranie.

Ciuchy dla dzieci na długi zimowy spacer - ubranie na tzw. cebulkę

W sytuacji, kiedy planujemy spędzenie dłuższego czasu tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu, a aktywność dziecka będzie ograniczała się do spaceru i podziwiania zimowej aury, warto natomiast postawić na cieplejsze ubranie. Odpowiednia w tym przypadku będzie metoda ubierania na tzw. cebulkę, czyli założenia dziecku kilku warstw cieplejszych ubrań, które odizolują jego ciało od chłodu panującego na zewnątrz. Na zimowy spacer w mroźne dni warto postawić na cieplejszą bieliznę, koszulkę oraz ocieplany sweterek lub bluzę. Dobrym wyborem będą także grubsze rajstopki, na które można dodatkowo założyć dłuższe skarpetki.

Wierzchnie ciuchy dla dzieci na zimę powinny być koniecznie ocieplane oraz wykonane z nieprzemakalnych tkanin, dzięki czemu doskonale sprawdzą się także w sytuacji, kiedy podczas spaceru złapie nas deszcz lub śnieg. Warto zwrócić uwagę także na buty, które powinny posiadać ocieplaną wyściółkę oraz sięgać dziecku powyżej kostek, co będzie stanowiło dodatkową ochronę przed chłodem. Na zimowy spacer warto postawić na wygodny, ciepły komin lub szalik, rękawiczki oraz czapkę zakrywającą uszy z wiązaniem lub zapięciem pod szyją, która doskonale sprawdzi się w przypadku żywych i ruchliwych dzieci.

Komentarze