Jak codziennie pielęgnować skórę atopową?

Pielęgnacja skóry atopowejWłaściwa pielęgnacja skóry atopowej ma kluczowe znaczenie w procesie jej leczenia. Odpowiednio dobrane kosmetyki zwiększą komfort życia, chroniąc skórę przed podrażnieniami, zapewniając dogłębne nawilżenie i niwelując nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

Sprawdź, jak dbać o wrażliwą skórę, i po które kosmetyki warto sięgnąć.


Atopowe zapalenie skóry - o tym pamiętaj!

1. Codzienny prysznic

Przed wejściem pod prysznic lub do wanny zabezpiecz skórę preparatami ochronnymi, np. oliwką do ciała. Kosmetyki pozostawiające tłustą warstwę na skórze uchronią ją przed wysuszeniem i podrażnieniami. Do mycia używaj wyłącznie syndetów o kwaśnym odczynie, które nie zawierają substancji drażniących i są dobrze tolerowane przez skórę wrażliwą.  Po kąpieli wysusz ciało miękkim ręcznikiem z bawełny, nie pocierając przy tym skóry. Ostrożnie osusz wszelkie załamania.

2. Pielęgnacja skóry

Kiedy skóra po kąpieli jest lekko wilgotna, ciepła, a pory rozszerzone, warto przeprowadzić rytuały pielęgnacyjne z wykorzystaniem preparatów natłuszczających. Dużym zaufaniem wśród atopowców cieszy się Lipikar Balsam AP+ od La Roche-Posay, który skutecznie niweluje swędzenie i łagodzi suchą skórę, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia. W odróżnieniu od treściwych oliwek i tradycyjnych balsamów, szybko się wchłania, nie pozostawiając lepkiej warstwy.

Balsam do skóry atopowej - na to zwróć uwagę

Nie wszystkie kosmetyki nawilżające sprawdzą się do skóry wrażliwej i atopowej. Wybierając balsam do skóry atopowej do codziennego stosowania, sprawdź, czy nie zawiera parabenów i silikonów. Im mniej substancji konserwujących i barwników, tym skóra jest mniej podatna na podrażnienia.

Stosowanie emolientów i balsamów uzupełniających poziom lipidów, takich jak Lipikar Balsam AP+, jest wysoce wskazane w przypadku skóry wrażliwej. Po wchłonięciu do głębszych warstw naskórka blokują kanały, przez które woda jest wyprowadzana na zewnątrz. Co więcej, wchłaniają wilgoć z otoczenia i utrzymują stałą wilgotność skóry. Po nałożeniu "pracują" przez wiele godzin, dając ulgę i kojąc podrażnioną skórę. Regularne stosowanie preparatów odbudowujących sprzyja przywróceniu równowagi mikrobiomu na skórze oraz odbudowie jej naturalnej bariery ochronnej. To zaawansowana pielęgnacja zalecana wszystkim osobom, które czują, że ich skóra wymaga regeneracji i nawodnienia.

Ocena: 5.0