Jak dbać o skórę wokół oczu?

Gładka skóra twarzySkóra na twarzy wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest bardziej narażona na negatywny wpływ czynników zewnętrznych niż pozostałe części ciała. Nieustannie wystawiona na wiatr, zmienne temperatury i suche powietrze z kaloryferów szybciej się przesusza, pojawiają się na niej wypryski i zmarszczki. Szczególnie wrażliwym obszarem na naszej twarzy jest skóra wokół oczu - znacznie cieńsza i delikatniejsza niż ta na policzkach czy czole. Dlatego też, by kompleksowo o nią zadbać, trzeba dokładnie wiedzieć, które produkty i zabiegi najlepiej jej posłużą. Jak dbać o skórę wokół oczu, by zachować młody, świeży wygląd? Podpowiadamy.

Dbamy od wewnątrz

Podkrążone oczy, zasinienia, zmarszczki - to najczęstsze problemy związane z tym wyjątkowo delikatnym obszarem. By im zapobiegać, musimy solidnie o siebie zadbać. Tak od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kluczem do sukcesu jest oczywiście zbilansowana dieta, wypijanie odpowiedniej ilości płynów, dostarczanie organizmowi witamin i minerałów - wszystko to powinno stać się podstawą naszego dbania o zdrowie. Dla pięknej skóry bardzo istotne są witaminy z grupy B, witamina C oraz A. Przydaje się też cynk, miedź i magnez. Warto pamiętać o tym, by dostarczać ich wszystkich organizmowi wraz z jedzeniem. Posłuży to nie tylko skórze i naszemu pięknu, ale wszystkim układom i organom w ciele.

Kosmetyczna rewolucja

Ale jedzenie to nie wszystko. Dbanie o skórę wokół oczu wymaga oczywiście stosownych produktów kosmetycznych. Wybierając te najlepsze, zwróćmy uwagę na ich składy. Im mniej syntetycznych dodatków w postaci barwników i substancji zapachowych, tym delikatniejsze działanie produktu. A to dla wrażliwej skóry na tym obszarze jest bardzo istotne. Uważajmy, by nie podrażnić naskórka, który stanie się wtedy zaczerwieniony, piekący i swędzący.

W codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzi się nawilżający krem-żel z serii Re.VISAGE marki Dermika. W składzie produktu znajdziemy składniki aktywne naturalnego pochodzenia, które będą dbać o skórę niezależnie od wieku jej posiadaczki. Retinol roślinny i resweratrol pozwolą zachować młody, promienny wygląd i głęboko nawodnią tę delikatną powierzchnię.

Okłady na zmęczone oczy

O skórę wokół oczu można też dbać innymi sposobami. Świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji będą chłodzące i kojące okłady oraz delikatne masaże. Pozwolą one pożegnać się z opuchlizną i zasinieniem oraz zadbają o zmęczone, przesuszone oczy. Absolutnym klasykiem gatunku jest okład z plastrów świeżego ogórka, który zadziała kojąco i chłodząco. Zniweluje oznaki zmęczenia i odświeży skórę. Warto wypróbować też okład z herbaty lub waciki nasączone naparem z melisy. Do tego delikatny masaż opuszkami palców. Gotowe!

Komentarze