Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

BiustonoszBiustonosz to niezbędny element garderoby każdej kobiety. Jednak aby spełniał swoje zadanie musi on być odpowiednio dobrany.

Aby dobrze wybrać stanik najlepiej zapoznać się z podstawowymi fasonami i sprawdzić, który najlepiej nam odpowiada.

Warto przeszukać internet w poszukiwaniu ciekawych miejsc takich, jak ewabien.com.

Biustonosz typu soft

Jednym z podstawowych rodzajów staników jest biustonosz typu soft. Staniki tego typu wykonane są z miękkich materiałów, które są jednocześnie bardzo mocne i trwałe. Składają się one z taśmy piersiowej podtrzymującej, zabudowanych miseczek, które zakrywają niemal całą pierś, ramiączek oraz zapięcia. Dodatkowe nie zawierają one żadnego wypełnienia. Biustonosze soft idealnie sprawdzą się dla Pań o nieco większym biuście.

Biustonosz typu semi soft

Staniki semi soft odróżniają się od biustonoszy soft tym, że są one usztywnione u dołu miseczki. Usztywnienie wykonuje się najczęściej z pianki lub cienkiej gąbki. Górna część miseczki najczęściej ozdobiona jest haftem. Konstrukcja semi soft modeluje biust oraz go dobrze podtrzymuje. Stanik typu semi soft sprawdzi się zarówno dla kobiet z małym, jaki i nieco większym biustem. Polecany jest również dla Pań z asymetrią piersi.

Biustonosz

Biustonosz typu push up

Biustonosze push up charakteryzują się wypełnieniem wykonanym zazwyczaj z gąbki, którego celem jest podniesienie biustu, tak aby stał się on pełniejszy i okrąglejszy. Sprawia on, że biust wygląda na większy, niż jest w rzeczywistości. W stanikach push up miseczki są zbliżone do siebie, aby uzyskać pożądany efekt. Tego typu biustonosz najlepiej sprawdzi się dla Pań o małych i średnich piersiach, które nosząc tego typu staniki mogą podkreślić swój biust.

Biustonosz typu balconette

Jest to jeden z najpopularniejszych typów biustonoszy. Terminem tym określa się zazwyczaj stanik średnio zabudowany, którego górna linia krawędzi zbliża się do poziomu. Biustonosze balconette nadają się do niezbyt głębokich, nieco szerszych dekoltów. W wypadku, gdy mają obniżony mostek sprawdzą się również do głębszych dekoltów. Staniki tego typu unoszą piersi i nie zasłaniają ich w całości. Biustonosze tego typ spokojnie mogą nosić panie o mniejszych jak i nieco większych piersiach.

Biustonosz

Biustonosz typu plunge

Biustonoszosze plunge charakteryzują się bardzo niskim mostkiem. Z tego powodu nadają się idealnie do ubrań z dekoltem w kształcie litery V. Mogą jednak one spłaszczać biust i wystawać po bokach, dlatego nie nadają się do ubrań bez dekoltu lub z dużymi dekoltami w karo. Biustonosz plunge sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet o nieco większym, jak i mniejszym biuście.

Biustonosz typu spacer

W stanikach tego typu miseczki są tłoczone termicznie, co sprawia, że dopasowują się one do każdego rodzaju piersi. Biustonosz spacer nadają piersiom naturalny kształt. Lekki przewiewny stanik sprawdzi się dla Pań o praktycznie każdym rozmiarze piersi, szczególnie jednak jest polecany dla kobiet o dużych piersiach.

Wiedząc już, jakie są fasony biustonoszy i do jakich piersi się nadają wybór odpowiedniego stanika staje się o wiele prostszy zwłaszcza wykorzystując stronę https://ewabien.com/pl/biustonosze.html.

Ocena: 5.0