Jak idealnie zakręcić włosy przy użyciu suszarko - lokówki?

Jak idealnie zakręcić włosy?Piękne, kształtne loki to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza tych, które natura obdarzyła prostymi pasmami. Na szczęście mogą one skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym zmienią fryzurę w kilka minut.

Warto jednak najpierw zapoznać się z praktycznymi wskazówkami, aby fryzura utrzymała się cały wieczór, a nie zaraz po wyjściu z domu. Jednym ze skutecznych, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań jest zastosowanie suszarko - lokówki. Jej podwójne działanie - suszenie oraz kręcenie jednocześnie - przyspiesza cały proces i sprawia, że loki są trwalsze oraz bardziej efektowne.

Wybierz odpowiednią lokówkę

Poszczególne modele lokówek różnią się pod wieloma względami, m.in. rozmiarem czy mocą. Średnica określa wielkość loków, jakie osiągniemy poprzez kręcenie. Im jest ona mniejsza tym drobniejsze loczki powstaną. Najpopularniejsze są lokówki o średnicy ok. 1,25 lub 1,5 cala, które kręcą najbardziej naturalne loki. Jeśli trudno nam się zdecydować bądź lubimy często zmieniać fryzury możemy wybrać produkt ze zmiennymi końcówkami. Wymienne szczotki pozwalają na zakręcenie zarówno grubszych, jak i drobniejszych loków. Dodatkową zaletą jest połączenie dwóch funkcji, które uzupełniają się nawzajem.

Przygotowanie włosów

Jeśli chcemy, aby skręt utrzymał się dłużej i był mocny oraz solidny musimy w pierwszej kolejności przygotować do zabiegu włosy. W pierwszej kolejności bardzo dokładnie myjemy głowę. Jeśli zamierzamy kręcić loki wystrzegamy się wszelkich obciążających oraz natłuszczających włosy preparatów, takich jak olejki, serum, maseczki, a także maseczka bez spłukiwania. Nawet jeśli wydaje nam się, że ułatwią one kręcenie loków to jest dokładnie na odwrót. Nawet włosy, z którymi nie ma większych problemów podczas modelowania, po użyciu tłustego olejku nie będą chciały się ani kręcić, ani sam efekt nie utrzyma się zbyt długo. Najlepiej jeśli użyjemy lekkie odzywki, którą spłuczemy. Następnie suszymy włosy przy pomocy okrągłej szczotki lub korzystamy z szybszego rozwiązania, jakim jest zastosowanie suszarko - lokówki.

Kręcenie loków

Użycie produktu "2 w 1" to wykonanie tego samego zabiegu dwa razy szybciej. Ponadto włosy podczas suszenia jednocześnie poddawane są skręceniu, dzięki czemu od razu nabierają pożądanego kształtu. Aby efektownie i równomiernie wykonać loki należy spiąć na czubku głowy część włosów i zacząć zabieg od  karku. Kręcimy pasmo po pasmie, pamiętając przy tym, aby nie były one zbyt grube. Znacznie wpływa to na skręt, gdyż ciepło lokówki nie dociera do wszystkich włosów jednakowo. Po nakręceniu dolnej partii, uwalniamy kolejne pasma i kolejno je nakręcamy. Gotowe loki dobrze jest w tym czasie delikatnie podpinać na bok. Takim sposobem szybko oraz sprawnie zakręcimy wszystkie włosy.

Cenne wskazówki

Pamiętajmy także o temperaturze lokówki lub suszarko-lokówki. Metodą prób dostosujmy taką, która nie będzie parzyła włosów, a jednocześnie zapewni idealny oraz trwały skręt. Cieńsze oraz słabsze pasma zdecydowanie nie wymagają tak silnej temperatury, jak te gęste. Wyższa temperatura sprawdzi się także w przypadku włosów mniej podatnych na układanie. Dobrze, jeśli możemy regulować poziom ciepła lokówki. Starajmy się nie trzymać włosów długo nakręconych na urządzenie, 10 sekund wystarczy. Warto także pilnować kierunku kręcenia loków, w zależności od tego, jaką fryzurę chcemy stworzyć. Jeśli włosy mają opływać twarz kręcimy je do wewnątrz, zwijając ją w stronę policzków. Gdy loki powinny być bardziej naturalne, wywinięte na zewnątrz pasma zakręcamy w prawo w przypadku prawej strony twarzy i w lewo po lewej stronie.

Wbrew pozorom kręcenie loków nie jest trudne czy pracochłonne, szczególnie jeśli użyjemy suszarko - lokówki. Wystarczy sprawdzona technika oraz dobre przygotowanie. Po skręceniu loków możemy je delikatnie "rozczesać" palcami, dzięki czemu będą wyglądać naturalnie. Jeśli włosy są mniej podatne na kręcenie warto spryskać poszczególne pasma lakierem do włosów. Pamiętajmy, aby nie używać go zbyt dużo, po stworzy nieestetyczny efekt maski.

Autor: www.rowenta.pl.

Komentarze