Jak kompleksowo dbać o włosy? Poradnik

Odżywione włosyPiękne, lśniące i silne włosy to marzenie tysięcy ludzi. Niestety - zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja, stres i inne zewnętrzne czynniki sprawiają, że nasza fryzura nie wygląda tak, jak sobie tego życzymy. Przyczyn wypadania włosów i ich osłabienia może być sporo. Jak kompleksowo zatroszczyć się o swoje pukle, by zawsze doskonale się prezentowały, były silne i zdrowe? Podpowiadamy.

Dieta przede wszystkim

Dbanie o włosy należy zacząć od zmiany swoich nawyków żywieniowych. Zrewidujmy swój jadłospis i dowiedzmy się, jakie błędy popełniamy w codziennych wyborach dietetycznych. Przede wszystkim należy uzupełnić swoje menu o sporą dawkę warzyw i owoców - prawdziwych bomb witaminowych. Jedząc je regularnie, przynajmniej w pięciu porcjach dziennie, zapewnimy sobie podaż wszystkich potrzebnych naszemu organizmowi elementów. Dla kondycji włosów szczególnie istotne są witaminy z grupy B, w tym biotyna. Przyda się również cynk. W razie potrzeby możemy sięgnąć po bogate w te substancje suplementy na włosy. Bodymax Siła Piękna to świetny wybór dla osób, które chcą kompleksowo zadbać o zdrowie włosów, paznokci i skóry. Przemyślana formuła preparatu sprawia, że nasz wygląd ulega poprawie. To suplement na włosy, który w swoim składzie ma kolagen, witaminę C, niacynę, biotynę i cynk. Czyli wszystko, czego potrzebujemy, by pięknie się prezentować!

Mycie i odżywianie

Dla zdrowia i prezencji naszych włosów bardzo istotna jest też odpowiednia pielęgnacja. Stosowanie pierwszego z brzegu szamponu to jeszcze nie wszystko. Preparaty kosmetyczne powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych włosów - inne dla przetłuszczających się, inne dla suchych, jeszcze inne dla zniszczonych farbowaniem. Warto też sięgać po odżywkę, którą będziemy aplikować po każdym myciu włosów. Do tego dwa razy w tygodniu odżywcza maska. Świetnie sprawdzą się też popularne ostatnio zabiegi olejowania lub laminowania włosów. Są bardzo proste i możemy je przeprowadzić samodzielnie, używając produktów dostępnych w każdej kuchni. Laminowanie odbywa się bowiem za pomocą… żelatyny! Do olejowania z kolei używajmy olejów dopasowanych do konkretnego typu włosów. Inne do nisko-, średnio- i wysokoporowatych.

Ochrona na pierwszym miejscu

Równie ważne dla kondycji włosów jest zabezpieczenie ich przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W miarę możliwości zrezygnujmy z farbowania, codziennego stylizowania fryzury, pocierania ręcznikiem. Przed prostowaniem lub lokowaniem używajmy specjalnego sprayu termoochronnego. Spryskujmy nim włosy również przed wyjściem na plażę lub nad jezioro. Do tego wkładajmy kapelusz lub czapkę, które będą nas chronić przed udarem słonecznym, a nasze włosy przed nadmiernym przesuszeniem.

Komentarze