Jak leczyć uzależnienia - prywatna klinika czy NFZ?

Leczenie uzależnieńUzależnienia - człowiek czasem nie jest świadomy tego, jak wiele osób w dzisiejszych czasach zmaga się z takimi problemami. Tak, jest to smutna prawda. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być naprawdę bardzo dużo. Warto jednak być świadomym tego, że na osoby uzależnione czeka pomoc. Wszystko można wyleczyć. Do wyboru są ośrodki na NFZ oraz prywatne. Które są najlepsze?

Jestem uzależniony

Przy czym, zanim dojdzie do wyboru ośrodka, należy uświadomić sobie, że taka pomoc nam lub osobom bliskim będzie potrzebna. I tu już zaczynają się schody, ponieważ osoby uzależnione najczęściej wypierają się tego, że mają problem, jest to standardowa sytuacja.

Najczęściej bywa tak, że dopiero wtedy, kiedy dana osoba jest już na dnie, zdaje sobie sprawę z tego, że znajduje się w fatalnej dla siebie sytuacji. Aczkolwiek nie oznacza to faktu, że trzeba czekać do tego momentu. Wręcz przeciwnie.

Im szybciej zaczniemy sobie lub innej osobie uświadamiać, że jest problem, tym lepiej. Tym większa szansa, że nasze słowa trafią na podatny grunt. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że człowiek im szybciej zacznie leczenie, tym szybciej będzie miał szansę z niego wyjść.

Państwowy ośrodek uzależnień

Do wyboru mamy prywatne i państwowe ośrodki leczenia uzależnień. W jednym za leczenie należy zapłacić, a w tych drugich nie. Tak, są takie miejsca, gdzie można liczyć na darmową pomoc. Osoba uzależniona zostaje umiejscowiona w takim ośrodku i stale znajduje się pod opieką odpowiednich specjalistów, jak chociażby psycholodzy, psychiatrzy, którzy na bieżąco monitorują postępy terapii.

Darmowe leczenie trwa do momentu, aż wydanie zostanie odpowiednia opinia, która jasno stwierdzi, że ktoś jest już wyleczony. Tak, fajnie byłoby załapać się na darmową terapię, ale nie jest łatwo dostać się do takiego ośrodka. Przyjmuje się, że niektóre osoby czekają nawet po kilka lat na miejsce. Czy w przypadku osób uzależnionych można pozwolić sobie na taki czas oczekiwania? Oczywiście, że nie. Należy się więc przyjrzeć prywatnej opiece medycznej.

Prywatne ośrodki uzależnień

Tak, do takich miejsc można czasem nawet dostać się z godziny na godzinę. Wystarczy jeden telefon i można pakować walizkę. Osoby, które uczestniczyły już w takich terapiach, zgodnie twierdzą, że pacjent traktowany jest tam bardziej w indywidualny sposób, dzięki czemu pomoc psychologiczna jest lepsza. Opinie o takich miejscach są pozytywne, dzięki czemu osoba uzależniona może być pewna, że otrzyma tam fachową pomoc.

Do tego takie ośrodki leczenia uzależnień znaleźć można w mniejszych miejscowościach, gdzie pacjent nie będzie narażony na różnego rodzaju pokusy. Tylko że leczenie w takich miejscach nie jest darmowe.

Cena za dwumiesięczną terapię (która określana jest jako względne minimum przy osobach lekko uzależnionych) wynosić może nawet do kilku tysięcy złotych. Jest to smutna prawda i nie każdy może pozwolić sobie na coś takiego. Chociaż, jeżeli chodzi o zagrożenie życia, to chyba pieniądze nie powinny stać się jedynym wyznacznikiem.

Więcej informacji znajdziesz na https://uzaleznienia-terapia.pl/.

Komentarze