Jak malować brwi kredką? - krok po kroku instrukcja stylizacji brwi

Jak malować brwi kredkąJak malować brwi kredką krok po kroku? W tym artykule dowiesz jak nadać brwiom odpowiedni kształt za pomocą prostego urządzenia do makijażu oraz szybko poprawić wygląd całej twarzy.

Brwi stanowią oprawę naszych oczu. Odpowiednio wystylizowane potrafią całkowicie odmienić Twój wizerunek. Są również niezwykle ważnym elementem makijażu, dlatego nie powinnaś o nich zapominać podczas codziennej rutyny kosmetycznej. Dobrze uformowane brwi potrafią odciągnąć uwagę od innych mankamentów twarzy, powiększyć oczy, a także w parze z wytuszowanymi rzęsami, pięknie podkreślić kolor tęczówek.

Aby uniknąć błędów w malowaniu brwi, warto zastosować się do kilku uniwersalnych technik, które sprawdzą się zarówno w przypadku blondynek jak i brunetek - dodaje Joanna Miś - kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie - estetico.pl.

Jak malować brwi za pomocą kredki?

Kredka jest zazwyczaj niedrogim i prostym w użytkowaniu przyrządem, który stanowi podstawowe wyposażenie kobiecych kosmetyczek. Ten popularny element do makijażu świetnie nada się do prawidłowej stylizacji twoich brwi. Za pomocą kredki możesz dowolnie formować ich kształt w bardzo łatwy sposób. Jak zatem malować brwi kredką? Krok po kroku instrukcja w kilku punktach, dzięki której, wykonana stylizacja przyniesie ci atrakcyjny i naturalny efekt.

  • Dobór odpowiedniej kredki - Brwi są dopełnieniem makijażu, dlatego zadbaj o wybór prawidłowego odcienia i koloru kredki. W przypadku jasnej karnacji, która często występuje u szatynek i blondynek najlepiej jest stosować te o brązowym bądź ciemno szarym wykończeniu. Natomiast dla brunetek, zazwyczaj przeznaczone są kredki o barwie czarnej. To na jaką się zdecydujesz, zależy od koloru twojej cery i kompozycji stylizacji. Ważna jest również jakość produktu. Rysik kredki powinien być miękki, co znacznie ułatwi ci właściwe zaaplikowanie i przedłuży trwałość efektu.
  • Kształt - Aby nadać brwiom właściwą formę, na samym początku musisz wyrysować ich dokładny kształt, który chcesz uzyskać. Kieruj się przede wszystkim swoim naturalnym zarysem i dokonaj jedynie delikatnej korekty, podążając za oryginalną linią łuku. Obrysowywanie należy rozpocząć od dolnej części brwi, a następnie krótkimi i szybkimi pociągnięciami wypełnić powstały kształt.
  • Cieniowanie - Jeśli chcesz uzyskać bardziej subtelny i naturalny efekt, powinnaś stopniowo cieniować brwi, nadając im nieco jaśniejszej barwy przy wewnętrznym kąciku oka.
  • Wyczesanie brwi - Wykonuj je za pomocą specjalnej szczoteczki. Jest to nieodłączny zabieg, jaki przeprowadza się kończąc malowanie brwi. Dokładne przeczesanie włosków, sprawi że ich kształt będzie bardziej delikatny, jednolity i regularny. Szczoteczka pozwoli również ujarzmić niesforne włoski, które często zaburzają ostateczny efekt makijażu.

Ile czasu zajmuje malowanie brwi kredką?

To ile czasu musisz przeznaczyć na malowanie brwi, zależy w dużej mierze od nabytych umiejętności i doświadczenia. Im większa wprawa, tym makijaż przebiega sprawnej i szybciej. Zazwyczaj jednak cała procedura nie powinna zająć ci więcej niż 2 - 3 minuty. Zwróć również uwagę na to, czy kredka, której używasz jest odpowiednio zaostrzona. Jeżeli nie, należy ją mocno zatemperować, aby lepiej i bardziej profesjonalnie wykonać malowanie brwi.

Jak przedłużyć czas trwania efektu?

Jakość danego produktu jest głównym czynnikiem decydującym o jego trwałości. Mocny pigment, zawarty w kredkach, przeważnie utrzymuje się dłużej i pozwala na otrzymanie bardziej wyrazistego efektu. Jeżeli chcesz wydłużyć czas utrzymywania się zaaplikowanego produktu, możesz użyć do tego specjalnego żelu lub płynu utrwalającego makijaż.

Dobrze uformowane brwi gwarantują spektakularne efekty, widoczne na pierwszy rzut oka. Są bardzo ważnym aspektem wieczorowego oraz codziennego makijażu. Jeżeli chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie, postaw na nową stylizację łuku brwiowego. Z pewnością od razu dostrzeżesz ogromna różnicę. Malowanie kredką to także dobra alternatywa dla pomad i cieni, które często sprawiają kłopot w użytkowaniu. Jest również bardzo niewielkim oraz poręcznym przyrządem, dlatego bez problemu możesz trzymać go w torebce i mieć stale pod ręką. Rezultaty jakie osiągniesz dzięki kredce do malowania są naprawdę zdumiewające!

Komentarze