Jak maskować przebarwienia? Podpowiadamy!

Maskowanie przebarwieńTwoja cera "ma coś do ukrycia"? Jeśli na skórze twarzy pojawiły się przebarwienia, nie załamuj rąk. A drogeryjnych półkach znajdziesz produkty, które zaradzą problemowi. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w dobry podkład kryjący.

Przyczyn przebarwień jest wiele: to mogą być ślady po trądziku hormonalnym, przesadnym opalaniu bez użycia filtra lub jako reakcja na ekspozycję słoneczną. Choć powody można mnożyć, środków zaradczych nie jest tak wiele. Jeśli nie jesteś fanką zabiegów medycyny estetycznej (np. z użyciem lasera czy aplikowania wybielających peelingów i kwasów), naturalnie wyglądający kamuflaż możesz wykonać samodzielnie w domu. To prostsze niż ci się wydaje.

Make-up, który kryje

Maskujący niedoskonałości skórne makijaż będzie twoim sprzymierzeńcem. To on pomoże optycznie zatuszować problem i uczynić go mniej widocznym. Wystarczy odpowiednio dobrany podkład kryjący, korektor o gęstej formule i utrwalający puder. Gotowa?

Dobry podkład

To on jest podstawą udanego makijażu. Jak go wybrać? Warto zaopatrzyć się w produkt, który zapewni nam optymalne krycie. Ważne, żeby prezentował się naturalnie i nie pozostawiał efektu maski. Jeśli jesteś początkującą adeptką sztuki makijażowej, unikaj kosmetyków o dużym kryciu. Ciężko je rozprowadzić, bez efektu smug na skórze. Lepiej postawić na podkład kryjący, który nadaje średnie krycie.

Korektor

To tak naprawdę must have w kosmetyczce posiadaczki cery z przebarwieniami. Produkt ten wzmacnia efekt maskujący. Ma, niestety, podstawową wadę: nie nadaje się do nakładania na całą twarz. To dobre rozwiązanie dla osób, których przebarwienia są jedynie punktowe lub nie zajmują dużego obszaru na twarzy.

Jakie produkty wybierać?

Warto postawić na kosmetyki, które mają naturalny i krótki skład. Do takich należą np. kosmetyki mineralne. Ich nietuzinkowa formuła, w postaci proszku o pigmencie podobnym do skóry, daje zaskakujące rezultaty krycia. Produkty te prezentują się na twarzy niezwykle naturalnie i nie pozostawiają efektu maski.

Ocena: 5.0