Jak powiększyć usta?

Powiększenie ustKażda kobieta zwraca szczególną uwagę na swój wygląd zewnętrzny, który niestety nie zawsze spełnia jej oczekiwania. O ile jeszcze skórne niedoskonałości w postaci wągrów czy przebarwień można ukryć, przy pomocy odpowiednio wykonanego makijażu, o tyle powiększenie małych ust przy pomocy kosmetyków jest praktycznie niemożliwe. W sytuacji, gdy dana kobieta nie akceptuje wyglądu swoich ust, może skorzystać z pomocy lekarza medycyny estetycznej, który przeprowadzi zabieg powiększania ust. Co jednak warto wiedzieć o tym zabiegu?

Kształtne i jędrne usta

Ponętne i kształtne usta to atrybut każdej kobiety, jednak wiele pań zmaga się z kompleksem zbyt małych ust. Duże usta dodają pewności siebie, a także wpływają na zwiększenie własnej samooceny. Skóra wokół ust jest niezwykle delikatna, dlatego też z czasem zaczyna tracić swoją jędrność, przez co stają się one mniejsze. Niestety stosowanie szminek czy specjalnych błyszczyków jest nieskuteczne, dlatego też jedynym wyjściem z sytuacji jest poddanie się zabiegowi powiększania ust. W medycynie estetycznej wykorzystuje się obecnie różnego rodzaju wypełnienia, które pomagają w znaczący sposób poprawić kształt oraz ogólny wygląd ust.

Wskazania do zabiegu powiększania ust

Powiększanie ust to dosyć szerokie pojęcie, które obejmuje przede wszystkim takie zabiegi jak ujędrnianie ust oraz poprawianie ich kolorytu, usuwanie oznak starzenia a w szczególności pozbycie się opadających kącików, poprawianie kształtu ust oraz eliminacja problemu zwisającej górnej wargi. Na zabieg powiększania ust może zdecydować się każda kobieta, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich ust.

Jakie są efekty zabiegu?

Zabieg powiększania ust trwa zazwyczaj kilka minut, a efekty widoczne są niemal natychmiast. Oczywiście usta po zabiegu są obrzęknięte, dlatego też najlepsze efekty widoczne są po kilku dniach i utrzymują się na ustach od 8 do 12 miesięcy. Warto jednak wiedzieć o tym, iż jest to indywidualna kwestia, która uzależniona jest od organizmu każdej kobiety. Zabieg powiększania ust można przeprowadzić ponownie w sytuacji, gdy zmienią one swój wygląd, czyli stracą swój kształt oraz jędrność. Wcześniej warto jednak skonsultować się z lekarzem, który pomoże wybrać optymalny czas na powtórzenie zabiegu.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, która ma na celu wyeliminowanie skutków ubocznych mogących się pojawić podczas zabiegu. W następnej kolejności okolica ust powinna zostać znieczulona przy pomocy specjalnego kremu. Po chwili lekarz przystępuje do wprowadzenia w usta specjalnego żelu wypełniającego. Substancja powinna być aplikowana w precyzyjny i delikatny sposób, po czym powinna zostać wymodelowana i w odpowiedni sposób uformowana. Jeśli chodzi o odczucia podczas zabiegu, to jest on lekko bolesny. Decydując się na zabieg powiększania ust, warto wybrać się do renomowanej kliniki, ponieważ doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje lekarza to absolutna podstawa.

Rekonwalescencja

Tuż po zabiegu na ustach może przez kilka dni utrzymywać się niewielki obrzęk.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Z zabiegu powiększania ust nie mogą skorzystać kobiety, które są w okresie ciąży lub karmienia piersią, zmagają się z chorobami alergicznymi lub chorobami nowotworowymi, są nadwrażliwe na substancje znajdujące się w wypełniaczu, walczą z problemami skórnymi w miejscu, w którym podawane są wypełniacze lub zażywały przed zabiegiem aspirynę, czy też środki przeciwzapalne.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej Bonada z Krakowa oferującej m.in. zabiegi powiększania ust.

Ocena: 5.0