Jak powinna wyglądać modna kuchnia?

Modna kuchniaStojąc przed wyzwaniem urządzenia kuchni, musimy podjąć wiele decyzji. W pierwsze kolejności zastanawiamy się nad materiałami wykończeniowymi oraz ich kolorystyką. Później wybieramy meble i drobniejsze elementy wyposażenia. Jakie aspekty uwzględnić, by stworzyć modną aranżację kuchni?

Jak wykończyć modną kuchnię?

Zanim przystąpimy do urządzania naszego wnętrza, zadbajmy o właściwe jego wykończenie. Wybierzemy materiały trwałe i łatwe w czyszczeniu, ale też takie, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy.

Na podłogę wybierzmy płytki, np. drewnopodobny gres lub białą i czarną terakotę, którą ułożymy w szachownicę. Jeśli zależy na nieco cieplejszej aranżacji, sprawdzi się też drewno bądź odpowiedniej jakości panele podłogowe.

Co na ściany? Tutaj możemy zdecydować się na szereg interesujących rozwiązań. Najwięcej uwagi poświećmy wykończeniu ścian nad blatem kuchennym, ponieważ to one będą najbardziej narażone na zabrudzenia. Białe płytki w formie cegiełek sprawdzą się idealnie, jeśli celujemy w wystrój skandynawski. Nowoczesny minimalizm zapewni z kolei tafla szkła, którą możemy uzupełnić wybraną grafiką. To oczywiście nie jedyne możliwości - możemy wybrać także płytki o wysokim połysku czy efektowną mozaikę.

Modna kuchnia

Kolory w modnej kuchni

Wybór dominujących kolorów zależy od naszych indywidualnych preferencji. Modne zestawienia to połączenie bieli, szarości czy czerni z intensywnymi barwami - czerwienią, fioletem, turkusem czy żółcią.

Osoby preferujące mniej wyraziste kompozycje mogą sięgnąć po ponadczasowy duet bieli i drewna, albo pozostać przy jasnych beżach, kremach i szarościach. Stonowane barwy ścian i podłóg dają większą swobodę w doborze elementów wyposażenia i mogą być bazą dla aranżacji w różnym stylu.

Meble kuchenne - estetyka i funkcjonalność

Meble do kuchni to najważniejsze elementy jej wyposażenia. Muszą więc prezentować się elegancko, ale jednocześnie jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Do wyboru mamy szafki otwarte i zamknięte, stojące i wiszące, pełne i przeszklone - możemy dobrać je spośród elementów większych serii lub zamówić na wymiar, co pozwoli nam maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Modna kuchnia

Modne fronty szafek to zarówno te drewnopodobne, jak i jednolite, wykończone np. na wysoki połysk - nierzadko ukrywamy za nimi także sprzęty AGD, np. lodówkę czy zmywarkę do naczyń, dzięki czemu wnętrz prezentuje się harmonijnie. Uzupełnieniem zabudowy jest dopasowany do niej stylistycznie blat.

Dobierające meble do kuchni, zwróćmy także uwagę na obecność systemu cichego domyku szafek i szuflad - to praktyczne i wygodne rozwiązanie, którego nie powinno zabraknąć w modnym wnętrzu.

Jak wyposażyć modną kuchnię?

Modna kuchni to także eleganckie sprzęty AGD, utrzymane np. w metalicznych odcieniach i wbudowane w szafki kuchenne. To również elegancki, granitowy zlewozmywak i funkcjonalna bateria kuchenna z perlatorem. W naszym pomieszczeniu nie może zakrakać ponadto użytecznego wyposażenia szafek, np. koszy cargo czy wkładów do szuflad.

Nie zapomnijmy też o nowoczesnym oświetleniu kuchni. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyjcie tutaj: Modna kuchnia - 9 trendów.

Ocena: 5.0