Jak radzić sobie z przebarwieniami po lecie?

Przebarwienia na twarzyNiechciane "pamiątki" po lecie? Mowa oczywiście o przebarwieniach. Skoncentrowane pigmentacyjne plamy od słońca mogą się pojawiać nawet wtedy, gdy używamy wysokich filtrów. Jak poradzić sobie z nieestetycznymi śladami po słonecznej pogodzie?

Przebarwienia na twarzy - czyli, gdy słońce Ci nie sprzyja

Narażone na plamy od słońca i znamiona nie są tylko osoby ze skórą dojrzałą, czy też te, które przyjmują antyndrogenowe leki hormonalne. Grupa osób, u której mogą pojawić się przebarwienia ciągle się powiększa. Już 30 procent pań po 30 roku życia mogą zaobserwować u siebie większą podatność na powstawanie przebarwień, i aż 90 procent kobiet po 50 roku życia. Jednak przebarwienia mogą pojawiać się także u młodszych osób. Szczególnie narażone na nie są osoby, które często zażywają kąpieli słonecznych, a także kobiety w ciąży. Na słońce może reagować również skóra osób, które narażone są na wahania poziomu hormonów.

Jak pozbyć się przebarwień?

W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, co przyczynia się do ich powstawania, a następnie przystąpić do leczenia. Idealnym połączeniem będzie tutaj skorzystanie z możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna i skorzystanie z polecanej kliniki Medistica.com.pl oraz uzupełnienie pielęgnacji o odpowiednie dermokosmetyki.

Jakie zabiegi na przebarwienia są najlepsze?

Bardzo dobrze w usuwaniu przebarwień sprawdzi się laseroterapia. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się choćby laser frakcyjny CO2, który pozwala nie tylko na bezpieczne usuwanie przebarwień, ale również blizn i rozstępów. Działanie lasera jest punktowe i nie wpływa na niezmienione, zdrowe tkanki. Wiązka dociera aż do tkanki podskórnej, co zapewnia wysoką skuteczność działania lasera i osiągnie bardzo dobrych rezultatów. Skóra, która jest wystawiona na działanie lasera jest pobudzona do regeneracji, a zmiany wypychane na jej powierzchnie i z czasem usuwane. Laser CO2 bardzo dobrze sprawdzi się również przy usuwaniu znamion. Jest to jedna z najbardziej skutecznych i trwałych metod w pozbywaniu się brodawek, kaszaków i innych typów zmian skórnych.

Mikrodermabrazja diamentowa

Kolejnym zabiegiem, który bardzo dobrze usuwa przebarwienia (a także zaskórniki) jest zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej. Pozwala ona na głębokie złuszczanie naskórka warstwa po warstwie. Do wykonania zabiegu używa się specjalnych diamentowych głowic, a także specjalnej pompy zasysającej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, gdyż intensywność ścierania dobiera się indywidualnie do pacjenta. Usuwanie wierzchnich warstw naskórka stymuluje produkcje nowych włókien kolagenowych i elastynowych, a także tworzenie nowych komórek.

Peelingi chemiczne

Bardzo dobrym sposobem na usuwanie przebarwień jest zastosowanie peelingów chemicznych. Można je wykonać samodzielnie w domu, jednak osoby, które nie mają doświadczenia w przygotowywaniu takich mikstur kosmetycznych, powinny wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego lub do dermatologa. Peelingi chemiczne powinno wykonywać się jedynie w okresie jesieni i zimy, gdyż skóra po nich jest bardziej wrażliwa na słońce.

Ocena: 5.0