Jak rozplanować przestrzeń w niewielkim mieszkaniu?

Stylowe urządzenie kuchniKupno własnego mieszkania nieodłącznie wiąże się z aranżowaniem wnętrza. Jak dobrać meble, aby wyglądały jednocześnie stylowo i były funkcjonalne? Poniżej kilka rad, które pozwolą samodzielnie wykreować niepowtarzalny klimat.

Mała przestrzeń, duże możliwości

Niewielki metraż mieszkania nie wyklucza nadania mu rysu industrialnego. Tym bardziej, że otwarty charakter przestrzeni może być punktem wyjścia dla interesujących aranżacyjnie pomysłów. Liczy się kreatywność i nieszablonowe podejście. Gdy każdy kawałek przestrzeni jest ważny, musimy maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Jak to zrobić?

Wprowadzenie

Podstawowa zasada głosi, że aby przestrzeń optycznie powiększyć wybierajmy jasne kolory (beże, szarości, biele). Ciemne akcenty kolorystyczne nadadzą wnętrzu głębi i wyrazu, ale nie możemy ich nadużywać. W przeciwnym wypadku zamiast lekkości, uzyskamy efekt przytłoczenia.

Podobna zasada dotyczy podłogi. Zdecydujmy się na jedno tworzywo. Podłoga drewniana, panele, kafle - wszystkie chwyty dozwolone. Istotny jest efekt harmonii. Oświetlenie również odgrywa pierwszorzędną rolę. Rozplanujmy je w taki sposób aby kinkiety bądź punktowe halogeny oświetlały newralgiczne miejsca w mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem będą również lustra i fototapety. Optycznie powiększą przestrzeń. Ważne, aby każdy przedmiot miał swoje miejsce. W ten sposób unikniemy efektu zagracenia.

Salonowy lew czyli strefa wypoczynku

Sofa, która wieczorem przeistacza się w łóżko, wygodny fotel z podnóżkiem, designerski stolik kawowy- nie musimy z tego rezygnować. Ważne jest, aby poszczególne elementy współgrały ze sobą na poziomie kompozycyjnym. Sklepy oferują nam szeroki wybór mebli, dopasowanych do wyrafinowanych gustów i niewielkiej przestrzeni. Pozwalając urządzić mieszkanie w stylu, który sobie wymarzyliśmy. Istotnym elementem, który porządkuje całą przestrzeń jest wybór szafy. Najlepiej żeby była pojemna i estetycznie wykonana. W niewielkich przestrzeniach dobrze sprawdzają się szafy wykonane z lekkich materiałów.

Stylowe urządzenie kuchni

Kuchenne rewolucje

Kuchnia często stanowi serce domu. Bywa nie tylko centrum dowodzenia, stanowiskiem pracy ale przede wszystkim miejscem posiłków. Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem warto zainwestować w funkcjonalne i pojemne meble.

Blat do przyrządzania i spożywania posiłków nie musi być wyposażony w tradycyjne krzesła. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku hokery loft (http://loftdecora.pl/chook-hokery). Nie zajmują wiele miejsca, są wygodne i nadają wnętrzu niebanalny, lekko industrialny charakter. Wyraziste kolory hokerów industrialnych pasują zarówno do stonowanych, jak i zdecydowanych kolorystycznie wnętrz. Możemy je również wykorzystać jako element wyposażenia salonu czy przedpokoju dzięki eleganckiemu połączeniu stali i drewna.

Łazienki Królewskie

Wybór mebli łazienkowych powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Zazwyczaj właściciele małych metraży decydują się na kabinę prysznicową zamiast przepastnej wanny. Oszczędzamy w ten sposób cenne metry. Jeśli jednak nie chcemy siebie pozbawiać relaksujących kąpieli z pianą maksymalnie wykorzystajmy dostępną przestrzeń, montując szuflady tam gdzie możemy, np. pod umywalką.

Jak widać, w urządzaniu mieszkania ogranicza nas jedynie własna inwencja. Samodzielne dobranie poszczególnych elementów wystroju może nam przynieść dużo radości. Dzięki temu nasza przestrzeń nabierze niepowtarzalnego charakteru. Zatem nie bójmy się eksperymentować, łączyć faktur i materiałów. Tylko wtedy możemy stworzyć miejsce skrojone zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Więcej inspiracji dla domu znajdziesz pod adresem: http://loftdecora.pl.

Ocena: 5.0