Jak stworzyć stylizację z tuniki i spodni?

Modna stylizacjaŚwiat mody oferuje nam obecnie ogromny wybór różnego rodzaju stylizacji. Stosując się do kilku zasad, możecie łączyć poszczególne elementy garderoby tak, aby tworzyły efektowną całość. Tak właśnie jest w przypadku tuniki. Ten uniwersalny, wygodny i efektowny element ubioru idealnie łączy się ze spodniami. Podpowiemy Wam dzisiaj czym kierować się, wybierając tunikę i spodnie, aby stworzyć efektowną stylizację.

Jak wybrać rozmiar stylizacji?

Często popełnianym błędem jest wybór luźnych spodni i tuniki, które w teorii mają pomóc w zatuszowaniu pewnych niedoskonałości. W ten sposób możecie osiągnąć odwrotny skutek. Szerokie tuniki i spodnie sprawdzą się głównie w przypadku szczupłych osób. Jeżeli tunika jest luźna, to spodnie muszą być idealnie dopasowane do sylwetki. Tunika z lekkim wcięciem w pasie oraz spodnie podkreślające kształty pomogą wymodelować i optycznie wyszczuplić sylwetkę.

Musicie również zwrócić uwagę na kieszenie. Wybór spodni z kieszeniami i długiej tuniki to duży błąd - szczególnie w przypadku kobiet o sylwetce gruszki. W ich przypadku celem doboru stylizacji jest wysmuklenie dolnej części sylwetki. Tymczasem kieszenie w spodniach poszerzą biodra i uda.

Jak dobrać kolorystykę tuniki i spodni?

W zestawieniach tuniki ze spodniami najczęściej to spodnie mają ciemniejszy kolor. Większość kobiet chce w ten sposób wysmuklić biodra i uda. Okazuje się jednak, że równie dobrze można wyglądać w białych spodniach - pod warunkiem, że mają one odpowiedni krój. Jasne spodnie muszą być idealnie dopasowane do figury. Bardzo dobrym pomysłem jest założenie do jasnych spodni butów na obcasie, które dodatkowo wysmuklą nogi.

Do jasnych spodni najlepiej dobrać tunikę o linii A. Jest ona delikatnie rozszerzana i podkreśla talię. Tunika nie może się kończyć w najszerszym obwodzie bioder. Do spodni w jasnej kolorystyce najlepiej dobierać wzorzyste tuniki, które skutecznie odciągają wzrok od nóg. W przypadku sylwetki typu gruszka możecie postawić na jaskrawe i wyraziste wzory. W przypadku lepiej zachowanych proporcji kolorystyka tuniki powinna być bardziej subtelna.

Jaką tunikę ubrać do rurek?

Spodnie rurki są bardzo efektowne, ale także szalenie wymagające. Do rurek nie można zakładać bardzo luźnych czy powyciąganych tunik. Błędem jest też wybór tuniki w poprzeczne wzory. W przypadku kobiet o sylwetce gruszki najlepiej założyć taliowaną tunikę lub założyć pasek, który podkreśli talię. Dobrym pomysłem jest w tym przypadku tunika empire, która jest odcinana pod biustem. Takie zestawienie wysmukla optycznie biodra. Sylwetka jabłka wymaga wyboru tuniki odcinanej pod biustem, luźniejszej, pozbawionej taliowania lub posiadającej marszczenia na brzuchu.

To tylko kilka przykładowych wskazówek i stylizacji, jakie możecie zastosować dla konkretnego typu figury. Więcej inspiracji znajdziecie na stronie sklepu PAUZZA, który oferuje duży wybór damskiej odzieży włoskiej.

Komentarze