Jak usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentnyMedycyna estetyczna cieszy się dużą popularnością. Kobiety nie tylko chcą młodziej wyglądać, ale także chcą się czuć pewnie i komfortowo w każdej sytuacji. Dlatego coraz częściej decydują się na makijaż permanentny.

Nie ma co ukrywać, posiada on wiele zalet, a przede wszystkim, oszczędza cenny czas. Jednak nie zawsze spełnia wszystkie oczekiwania.

Jak go wtedy usunąć?

Barwnik pod skórę

Makijaż permanentny polega na aplikowaniu pod skórę specjalnych barwników, za pomocą specjalistycznego sprzętu kosmetycznego.

Jest ułatwieniem dla wielu pań, które wykonują codzienny make up. Pozwala na korekcję owalu twarzy, podkreślenie brwi, oczu i ust, jednocześnie zachowując naturalny wygląd.

Czasami wykonany zabieg nie przynosi pożądanych efektów i trzeba go usunąć. Jedyną metodą jest zastosowanie lasera lub elektrokoagulacji. Lepiej jednak pamiętać, że i te zabiegi mają swoje ograniczenia.

Laserem w barwnik

Usunięcie tego rodzaju makijażu jest wykonywane w niewielu ośrodkach. Są to zabiegi, które wymagają od lekarza bardzo dużej wiedzy i doświadczenia. Bardzo ważny jest także profesjonalny sprzęt kosmetyczny - lasery. Do wykonywania zabiegów używane są lasery Q - switch i dwutlenkowo - węglowe, ale znacznie rzadziej.

Działanie urządzeń typu Q - switch polega na wytwarzaniu krótkich impulsów o bardzo wysokich energiach. Dzięki nim można także usuwać tatuaże. W zależności od koloru makijażu permanentnego, używane są różne rodzaje laserów.

Trochę czasu

Bardzo trudno sprecyzować liczbę zabiegów niezbędnych do całkowego usunięcia makijażu lub rozjaśnienia barwnika znajdującego się pod skórą. Może być to nawet kilkanaście zabiegów powtarzanych w kilkumiesięcznych (przeważnie dwa miesiące) odstępach czasu.

Zabieg polega na naświetlaniu skóry, gdzie został zaaplikowany barwnik. Skóra po kilkuminutowym seansie jest zaczerwieniona, może być także opuchnięta.

Bezpośrednio po zabiegu barwnik jaśnieje, a następnie powraca do swego pierwotnego koloru. W ciągu dwóch miesięcy barwnik powinien stać się jaśniejszy. Powtarzane serie zabiegów powinny go całkowicie zredukować.

Uwaga zmiana koloru

W niektórych przypadkach, przy usuwaniu makijażu permanentnego, barwnik może zmienić swoją barwę na czarną, szczególnie jeśli jest czerwony lub brązowy. Ciemnienie jest efektem impulsów laserowych i może mieć charakter stały.

Dobrze jeśli lekarz wykonujący zabieg poinformuje pacjentkę o możliwości zmiany koloru oraz wykonać test na niewielkim obszarze skóry. Efekty ściemnienia barwnika nie są dokładnie znane jednak podejrzewa się, że chodzi o reakcje, które zachodzą pod wpływem wysokiej temperatury.

Laserem w powieki

W przypadku usuwania kresek laserem, lekarz musi wykazać się niezwykła precyzją. Tu zastosowanie znajduje laser dwutlenkowo węglowy. Powieki są bardzo newralgicznym obszarem, dlatego niezbędne jest znieczulenie. Na oczy zakładane są specjalne osłonki na oczy. Należy liczyć się z tym, że podczas zabiegu mogą zostać uszkodzone rzęsy i powstać małe blizny.

Zamiast lasera

Alternatywą dla lasera jest zabieg elektrokoagulacji. Jej zadaniem jest „ścieranie” wierzchniej warstwy naskórka. Dzięki temu w organizmie zostają pobudzone receptory, które samodzielnie usuwają barwnik. Jednak na efekty tej metody trzeba czekać znacznie dłużej niż w przypadku lasera.

Decydując się na makijaż permanentny, warto zapoznać się za wszystkimi zaletami i walorami tego zabiegu. Jak widać nie jest on prosty w usunięciu i nie zmyje się za pomocą mleczka do demakijażu. Niezbędny do zabiegu jest profesjonalny sprzęt kosmetyczny i duże doświadczenie lekarza.

Komentarze

Judyta
Makijaż permanentny usunąć można tylko za pomocą zabiegu medycyny estetycznej. Ja korzystałam z takiego zabiegu w Bellisanie.
Elka
Marzena a jak wygląda przebieg takiego zabiegu w Klinice Miracki? Dużo zabiegów musiałaś mieć wykonane? Myślałam, że piękne czerwone usta zawsze będą dobre ale okazuje się, że niekoniecznie.. .. no i teraz bym chciała je usunąąc
Marzena
Nie jest to łatwe ale za pomocą lasera da się usunąć makijaż permanentny i jego skutki. sama ten zabieg przerabiałam w Klinice Miracki po nieudanym zabiegu u kosmetyczki