Jak wybrać idealne okrycie wierzchnie dla niego na zimę?

Okrycie wierzchnie na zimęWybór okrycia wierzchniego dla mężczyzny może stanowić nie lada wyzwanie. Przed dokonaniem decyzji warto poznać nie tylko preferencje osoby, której chcielibyśmy sprawić prezent, ale także zasady rządzące się odpowiednim doborem tej części garderoby. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać odzież wierzchnią, która nie tylko zapewni komfort termiczny, ale także będzie się dobrze prezentować.

Kurtka - uniwersalne rozwiązanie na co dzień

Zakup kurtki okaże się strzałem w dziesiątkę, jeżeli poszukujemy prezentu dla mężczyzny preferującego luźny, sportowy styl. Podarunek taki na pewno ucieszy też wielbicieli turystyki górskiej czy żeglarstwa. Kurtka zapewnia pełną swobodę ruchu oraz może być najlepszą ochroną przed zimnem. Różne rozwiązania, takie jak puchowe wypełnienie czy wiatroszczelna powłoka zewnętrzna, pozwalają na niemalże dowolne dostosowanie odzieży do potrzeb obdarowanego mężczyzny.

Zakup kurtki i kamizelki będzie najlepszym wyborem, jeżeli poszukujemy zestawu dla osoby wyjątkowo nieprzepadającej za niskimi temperaturami. Dodatkowa warstwa ocieplająca zagwarantuje komfort nawet w najmroźniejsze dni. Ponadto, kamizelka pozwala na stworzenie nieco bardziej eleganckiej stylizacji bez konieczności narażania się na mróz. Stosując takie rozwiązanie możemy bardziej skupić się na wizualnych walorach samej odzieży wierzchniej niż na jej aspekcie użytkowym.

Płaszcz - dla tych, którzy cenią sobie elegancję

Obowiązkowym elementem eleganckiej stylizacji każdej kobiety jest płaszcz - nie inaczej sprawa ma się z mężczyznami. Choć nie zapewni on takiej ochrony przed niską temperaturą jak gruba kurtka puchowa, jego walory estetyczne wynagrodzą naszemu mężczyźnie tę małą niedogodność.

Płaszcz może być również trafionym prezentem na wczesną jesień lub wiosnę - w takiej sytuacji zadbajmy jednak o to, żeby był on wykonany z przewiewnego, lekkiego materiału, pozwalającego czuć się komfortowo w nieco wyższej temperaturze niż ma to miejsce w przypadku okryć zimowych. Najlepiej, jeśli takie okrycie będzie wykonane z dobrej gatunkowo bawełny.

Odpowiednio dopasowany krój to podstawa

W pierwszej kolejności pamiętajmy o odpowiednim doborze kroju płaszcza do postury osoby, której zamierzamy go podarować. Powinien on lekko podkreślać sylwetkę - co do zasady, u szczuplejszych mężczyzn sprawdzą się przylegające do ciała płaszcze, podczas gdy bardziej wagowi panowie korzystniej będą wyglądać w okryciu o luźniejszym kroju.

Długość płaszcza również ma znaczenie. W przypadku osób niższych najlepiej sprawdzą się krótkie płaszcze, wizualnie wydłużające sylwetkę. Mężczyźni bardzo wysocy korzystniej będą natomiast wyglądać w płaszczu sięgającym za kolana.

Kolor to kwestia indywidualna i sezonowa

Jeżeli chodzi o kolor płaszcza, nie warto silić się w tym aspekcie na szczególną ekstrawagancję. Klasyczne kolory, takie jak czerń, ciemny grafit czy granat dadzą mężczyźnie największe możliwości, jeżeli chodzi o dopasowanie okrycia do pozostałych elementów garderoby. Na odważniejsze rozwiązania decydujmy się tylko w sytuacji, w której doskonale znamy zawartość szafy osoby której sprawiamy prezent oraz mamy pewność, że płaszcz w danym kolorze będzie spójnym elementem przynajmniej kilku stylizacji.

Jak widzimy - wybór właściwego płaszcza dla mężczyzny może stanowić swojego rodzaju wyzwanie. W obecnej sytuacji, która mocno ogranicza nasze możliwości zakupu odzieży tradycyjnie w sklepie warto zrobić to w internecie. Rozwijające się algorytmy wyszukiwania sklepów internetowych oraz rosnący asortyment dostępny w sprzedaży wysyłkowej pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań zyskujemy pewność, że zakup, na który się decydujemy jest najlepszym wyborem spośród dostępnych możliwości.

Komentarze

Misio
Najlepiej pójść razem na zakupy zamiast potem zwracać towar do sklepu.
http://smakrozmowy.com.pl/