Jak wybrać męskie jeansy?

Męskie jeansyWybór jeansów nie stanowi zazwyczaj większego problemu. Spodnie męskie jeans to produkt uniwersalny i powszechny, przez co należy rozumieć, że w gruncie rzeczy, na co nie postawimy, będzie to przynajmniej akceptowalne rozwiązanie. Od rozwiązania akceptowalnego do zakupu, z którego będziemy potem zadowoleni, jest jednak bardzo długa droga. Jak do zakupów zabrać się w sposób rozsądny?

Czy te spodnie pasują nam do sylwetki?

Pierwsza kwestia to dopasowanie spodni do sylwetki. W spodniach męskich jeans mamy do czynienia z bardzo różnymi krojami, które do niektórych typów sylwetki będą pasowały znakomicie, a w innych przypadkach będą się zupełnie nie sprawdzały. Warto jest o to zadbać, ponieważ wystający znad spodni brzuch czy dziwne worki tworzące się w okolicach bioder to zdecydowanie coś, czego należy unikać.

Czy są zgodne z naszym stylem?

Sam fakt, że coś nam pasuje, nie oznacza jeszcze, że będzie nam to odpowiadało. Jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ różnorodność spodni jeansowych sprawia, że w części będziemy się czuć swojsko i swobodnie, a część będzie nas po prostu raziła. Na ten element warto uważać zwłaszcza w czasie różnych przecen, a także w momentach, kiedy zmienia się moda. Jeśli jakieś spodnie zupełnie do nas nie pasują, nie powinno się ich kupować tylko dlatego, że są w danym czasie modne. I tak ich się potem nie założy.

Czy ich naprawdę potrzebujemy?

Spodnie męskie jeans prezentują bardzo różną formę. Niektóre z nich to spodnie, w których wychodzi się na pizze, inne są odpowiednie do pracy, nawet takiej, gdzie pojawia się krawat, a jeszcze inne to rozwiązania typowo sportowe. Do tych ostatnich należą chociażby jeansowe joggery, czyli spodnie, które jeszcze do niedawna były robione tylko z dresu. Teraz można je dostać także w wersji jeansowej, ale powstaje pytanie, czy takie spodnie da się potem do czegoś założyć? Do biegania się nie nadają, do pracy się nie nadają, a i na jakieś nawet mniej formalne wyjście ich nie założymy. Jeśli nie zdarza nam się przesiadywać w okolicach skateparku, zakup będzie zdecydowanie nietrafiony.

Czy jeansy mają przed sobą przyszłość?

Nawet odpowiedź twierdząca na wszystkie wyżej postawione kwestie może nie wystarczyć, by spodnie męskie jeans danego typu były dobrym zakupem. Dlaczego? Trzeba wrócić do kwestii mody. Jeansy przez bardzo długi czas były bowiem spodniami bardzo neutralnymi, niezmiennymi i dobrymi na każdą okazję. Dopiero potem pojawiły się w nich przetarcia, przez co mocno wyostrzył się ich charakter i teraz niejeden krój jeansów da się na siebie założyć co najwyżej przez rok.

Komentarze