Jak wygładzić ciało?

Jak wygładzić ciałoCzy z pomocą domowej pielęgnacji można pozbyć się nierówności na skórze? Można! Łącząc odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i systematyczne stosowanie kremów i balsamów antycellulitowych. Mamy coraz więcej produktów wygładzających, za którymi stoją naukowe badania i udowodniona skuteczność.

Na cellulit narzeka niemal 90% kobiet, i to zarówno młodych, jak i tych po menopauzie. Specjaliści uważają, że choć defekt ten nie jest tylko domeną naszych czasów, dzisiejszy styl życia sprzyja narastaniu problemu. Powody są co najmniej trzy. Po pierwsze: coraz mniej się ruszamy. Po drugie: źle się odżywiamy, zbyt często sięgając po produkty, które sprzyjają powiększaniu się komórek tłuszczowych, a to zawsze zwiększa ryzyko cellulitu. Po trzecie wreszcie: coraz częściej stosujemy hormonalną antykoncepcję, a to m.in. estrogeny i brak równowagi hormonalnej odpowiedzialne są za nieestetyczne grudki na ciele. Znamy przyczyny, a co zrobić ze skutkami?

Dieta i ruch

Przede wszystkim należy na trwałe wprowadzić zmiany w swoim codziennym życiu. Najpierw rzucić palenie – bo papierosy upośledzają krążenie, zwłaszcza to w najmniejszych naczyniach, otaczających adipocyty. Następnie pić więcej wody, bo to ona pobudza działanie układu limfatycznego, co pomaga minimalizować ryzyko zastojów limfy i powstawania obrzęków. Trzeba też przemyśleć dietę i starać się, by składniki używane do przygotowania posiłków miały jak najniższy indeks glikemiczny. Najprościej ograniczyć węglowodany proste oraz tłuszcze trans. Niezbędna jest także aktywność fizyczna. Jeśli nie jesteśmy w stanie przekonać się do zajęć fitness czy dojeżdżania do pracy na rowerze, wykorzystajmy każdą chwilę na naturalną aktywność. Zamiast windy, wybierajmy schody, a zamiast samochodu lub autobusu - spacer.

Wygładzanie przez masowanie

Nad wygładzeniem ciała powinnyśmy pracować też w zaciszu własnej łazienki, pobudzając mikrokrążenie w skórze i tkance podskórnej. Da się to zrobić na wiele sposobów, np. wykorzystując do masażu bańkę chińską lub szczotkę to szczotkowania skóry na sucho. Ponieważ masaż przy użyciu bańki chińskiej jest bardzo intensywny, jego natężenie i szybkość należy dostosować indywidualnie, by nie doprowadzić do podrażnień, pękania naczynek krwionośnych i powstawania siniaków. Pamiętajmy, że masowanie ciała zawsze wykonujemy od dołu, do góry, czyli od łydek do brzucha. Taki masaż nie dość, że pomoże usunąć nagromadzoną limfę, to przygotuje naskórek na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kremach i balsamach o działaniu wygładzającym.

Systematyczna pielęgnacja

Do tradycyjnych, uznanych od lat składników działających antycellulitowo, takich jak L-karnityna, czy kofeina lub wyciągi roślinne, np. z bluszczu, alg czy cytrusów, dochodzą nowe. W ich stworzeniu pomagają badania naukowe nad naturą komórek gromadzących tłuszcz - adipocytów. Wiemy, że są trzy ich rodzaje: brunatne, białe i beżowe. Brunatne, specjalizują się w spalaniu tłuszczów i produkcji ciepła, mają je tylko dzieci. Białe to po prostu główny magazyn tłuszczów w organizmie. Beżowe mogą występować w dwóch formach: w formie nieaktywnej przypominają adipocyty białe, ale pod wpływem odpowiedniego bodźca, np. zimna czy składnika diety, stają się podobne do adipocytów brunatnych, czyli tych spalających tłuszcz. Mimo że poziom aktywnych adipocytów beżowych spada wraz z wiekiem i ilością nagromadzonej tkanki tłuszczowej, składniki aktywujące niektórych kremów i balsamów antycellulitowych pomagają nam poradzić sobie z tym problemem. Aktywizację adipocytów beżowych i termogenezę można bowiem pobudzić, uzyskując tym samym efekt antycellulitowy i wyszczuplający.

Wypróbuj kosmetyki antycellulitowe Lirene: https://lirene.pl/produkty/antycellulit/

Ocena: 5.0