Jak zadbać o dłonie zimą? Przede wszystkim - nawilżać i osłaniać!

Pielęgnacja skóryBardzo niskie temperatury, przeszywający wiatr i opady śniegu to czynniki, które wpływają na wygląd skóry naszych dłoni. Nieodpowiednio zabezpieczona szybko przesusza się i staje się szorstka, co sprawia duży dyskomfort - zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Jak tego uniknąć? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, a dłonie zawsze będą miękkie w dotyku. Zobacz, jak o nie zadbać zimą.

Odpowiednie nawilżenie, czyli kremy bogate w witaminy

Kobieca skóra dłoni jest bardzo delikatna i zimą łatwo ulega odwodnieniu. Wysuszona staje się zaczerwieniona, podatna na pęknięcia i odmrożenia, co sprawia, że nie tylko traci na wyglądzie, ale niejednokrotnie także powoduje uczucie silnego napięcia i ból. Tych nieprzyjemności można uniknąć - wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację dłoni przy użyciu kremu do rąk.

Jednak jaki krem do rąk wybrać, aby faktycznie był on skuteczny? Musisz rozejrzeć się za produktami do pielęgnacji dłoni, które przede wszystkim będą powstrzymywać odparowywanie wody z naskórka, odżywiać dzięki dużej zawartości witamin i chronić przed nadmierną utratą ciepła. Dobrze by było, gdyby wybrany krem do rąk miał dość gęstą konsystencję, ponieważ takie produkty zdecydowanie trwalej utrzymują się na skórze.

Wybierz krem, w którego składzie znajdują się witaminy A i E, gliceryna, mocznik, masło shea, oleje odżywcze oraz ekstrakty roślinne. Ich obecność w kosmetyku pozwoli na zmniejszenie uczucia ściągnięcia czy szorstkości, zapobiegnie zadzieraniu się skórek i wzmocni paznokcie. Dbaj o systematyczne stosowanie kremu, szczególnie przed wyjściem z domu na zimne powietrze, ale także po każdym myciu rąk oraz przed snem.

Ochrona przed mrozem - rękawiczki skórzane damskie

Pielęgnacja dłoni w czasie zimy nie może opierać się wyłącznie na stosowaniu odpowiedniego kremu. Nawet bardzo dobry w składzie krem nie będzie w stanie Cię całkowicie uchronić przed minusową temperaturą, dlatego konieczne będą rękawice. Zakładasz kurtkę, buty i czapkę, by chronić poszczególne części ciała, dlaczego więc nie zadbać także o dłonie? Rękawiczki damskie będą doskonałym sposobem na uzupełnienie pielęgnacji rąk poprzez ich osłonę.

Pielęgnacja skóry

Właściwy model rękawiczek będzie stanowił barierę ochronną dłoni, dzięki której nie będą narażone na działanie niskiej temperatury czy porywistego wiatru. Najlepszym wyborem będą modele wykonane ze skóry naturalnej. Wśród bogatej oferty rękawiczek skórzanych damskich znajdziesz modele w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do pozostałych elementów swojej garderoby. Skóra naturalna cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na zadrapania, a co ważniejsze - jest miękka i przyjemnie się ją nosi. Postaw na model z ociepleniem w postaci polaru, a Twoje dłonie nie będą już narażone na odmrożenie. Pamiętaj, aby wybrany model był wyposażony w technologię Napotouch, dzięki której będziesz mogła korzystać ze smartfona bez zdejmowania rękawiczek.

Odpowiednio pielęgnowane rękawiczki ze skóry to zakup, który wytrzyma zdecydowanie dłużej niż jeden sezon. Pamiętaj o nich i kremie do rąk, a zima już nigdy nie będzie uciążliwa dla Twoich dłoni.

Komentarze