Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Kobiecy makijażZrobienie idealnej kreski na oku nie jest łatwe dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z makijażem lub malują się okazjonalnie. Poznaj triki ułatwiające wykonanie perfekcyjnej kreski na oku.

Klasyczna kreska na oczach

Kreska nie musi zaczynać się równo z kącikiem wewnętrznym. Zacznij od miejsca, gdzie rzęski zaczynają się zagęszczać. Grubość kreski powinna delikatnie się zwiększać, idąc ku zewnętrznemu kącikowi. Kreska o klasycznym kształcie nie może być zbyt długa, bo wygląda wtedy karykaturalnie. Musi być natomiast ostro zakończona. Jeśli chcesz nieco ją przedłużyć, postaw na tak zwaną jaskółkę. Aby ułatwić malowanie, oprzyj łokieć o stabilne podłoże, na przykład biurko - ręka nie będzie się wtedy trzęsła.

Kreska z ogonkiem, czyli jaskółka

Jaskółka ma nieco inny kształt niż klasyczna kreska. Jej rolą jest powiększanie oka i nadawanie mu zalotnego wyglądu. Narysuj cienką linię linerem od kącika oka w kierunku, w którym unosi się dolna linia rzęs. Następnie połącz ją z linią rysowaną od wewnętrznego kącika oka - przejście powinno być precyzyjne i płynne. Utworzy się wówczas ostry trójkąt, który trzeba zapełnić tuszem do kresek. Gotowe.

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Jaki eyeliner wybrać?

Na początek wybierz liner w pisaku, który jest nieco grubszy niż cienkie pędzelki i łatwiej Ci będzie nim operować. Jeśli masz już wprawę lub chcesz uzyskać cieńszą linię i kocie oko, najlepszy będzie kosmetyk w pędzelku. Idealnym rozwiązaniem jest lateksowy aplikator, który pozwala podkreślić spojrzenie osobom rozpoczynającym swoją przygodę z wizażem. Znajdziesz go w kosmetykach niektórych marek, np. Collistar Eyeliner Nero. Czarne tusze do kresek są najbardziej eleganckie i pasują niemal każdej kobiecie. Do wyboru z klasycznych kolorów masz też czarny i grafitowy. Inne kolory nie są polecane na co dzień.

Jak malować oczy eyelinerem

Pamiętaj, że każdy kształt oka wymaga nieco innego narysowania kreski. Próbuj różnych technik. Jakich błędów należy się wystrzegać? Nie naciągaj skóry przy malowaniu kreski, ponieważ możesz uzyskać przerysowany efekt. Poza tym skóra w okolicach oczu jest szczególnie wrażliwa - nie chcesz chyba przedwczesnych zmarszczek? Kreska powinna być nieco pogrubiona przy zewnętrznym kąciku. W ten sposób możesz skorygować kształt oka i je powiększyć. Gdy grubość linii jest na całej długości taka sama, oko traci zalotną głębię.

Prawidłowe malowanie

Malowanie kreski - przydatne triki

Przed nałożeniem kreski możesz użyć bazy pod makijaż, która utrwali kosmetyk. Nie jest to wymagane, jeśli używasz produktów, takich jak Eyeliner Nero, który utrzymuje się wiele godzin po aplikacji. Podczas malowania możesz się unieść brwi jak przy zdziwieniu - wtedy łatwiej dotrzesz pędzelkiem do powieki. Pamiętaj, aby głowę mieć ustawioną na wprost do lustra. Przestrzenie pomiędzy rzęskami też możesz wypełnić kolorem, ale już po nałożeniu bazowej linii. I na koniec najważniejsze: oko podczas malowania powinno być otwarte!

Kiedy przyjdzie wprawa, to malowanie kreski na oku zajmie Ci krótką chwilę! Powodzenia!

Komentarze