Jaka rasa psa do Ciebie pasuje?

Mały piesekWybór psa to niezwykle ważna decyzja. Chcielibyśmy dziś, w kilku prostych słowach, pomóc Wam w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Mamy nadzieję, że odpowiedź na kilka kluczowych pytań niezbędnych do podjęcia prawidłowego wyboru, ale też rozwiewających wszelkie wątpliwości właścicieli psów pozwoli Wam podjąć decyzję.

Czym kierować się przy wyborze psa?

Przy wyborze psa, bardzo ważną rolę odgrywa przestrzeń mieszkalna jaką dysponujecie. Posiadając małe mieszkanie w bloku, nie powinniśmy decydować się na zakup dużego psa, typu owczarek niemiecki. Duże psy mają spore zapotrzebowanie na ruch - małe przestrzenie mogą być dla nich niewystarczające i będą się zwyczajnie męczyć. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na dobro psa, a nie Twoje - nie powinno się zmieniać jego środowiska na siłę i zmieniać trybu życia. Pozbawienie psa odpowiedniej dawki ruchu może sprawić, że będą apatyczne i niemrawe. Do życia w mieście nadają się głównie psy ozdobne i towarzyskie. Nie mają one dużego zapotrzebowania na ruch i nie będą czuły się przytłoczone małą przestrzenią.

Nie zapomnij o swoich możliwościach finansowych

Decydując się na zakup psa pamiętajmy, że wiąże się on z większymi wydatkami finansowymi. Zwłaszcza jeśli chodzi o zakup psa rasowego, warto wcześniej poczytać o jego wymaganiach, ale też poznać opinię innych osób. Ogrom for internetowych pozwoli Ci zapoznać się z wieloma spostrzeżeniami w zakresie wychowania, karmienia i pielęgnacji danej rasy psów. Psy wymagają odpowiedniej karmy, kosmetyków, a nawet zabawek czy preparatów pozwalających zadbać o ich prawidłowe zdrowie. Aby obniżyć koszty, warto pomyśleć o zakupach w sklepach internetowych. Dużo większe koszty generują psy ras ozdobnych i towarzyskich - konieczne częste wizyty w salonach fryzjerskich i restrykcyjne diety niestety nie należą do najtańszych.

Pamiętajmy jednak, że mimo trudnego wyboru w wyborze czworonoga i wszelkich kosztów jakie będą się wiązać z jego utrzymaniem, warto zyskać wiernego przyjaciela na długie lata. Ich zadowolone oczy i merdający ogonek potrafią wynagrodzić każde niedogodności.

Autor - www.maxandmrau.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze