Jaką wybrać szafę do salonu? Przesuwną czy klasyczną uchylną - która będzie lepsza?

Szafy przesuwneSzafy do pokoju dziennego z funkcją przesuwu drzwi mogą być bardzo wygodne w użytkowaniu, spełniając swoją rolę szafy na ubrania i przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Producent mebli bestmeble4you.pl oferuje wielofunkcyjność ich wnętrz np. wysuwane kosze, wieszaki, sortery, wiele kolorów i wzorów produktów. Gwarantuje to nam odpowiedni wybór, jakość wykonania i wygodę na co dzień np. pojemne komory przechowywania, które pomieszczą nawet pudełka na buty czy inne elementy garderoby, większe przedmioty czy podręczne sprzęty.

Szafa przesuwna zalety

Dodatkowo jako szafa do salonu może wyglądać bardzo estetycznie, a duże lustro na drzwiach zewnętrznych powiększać optycznie przestrzeń pomieszczenia co jest wyjątkowo ważne w mniejszych mieszkaniach w blokach szczególnie w przedpokojach lub pokojach. Szafy przesuwne dostępne na https://bestmeble4you.pl/41-szafy-przesuwne są bardzo popularne ze względu na spore szuflady wewnętrzne i wielość opcji przechowywania. Ich gabaryty pozwalają na wykorzystanie przestrzeni na szafę w maksymalnym wymiarze, co szczególnie zachęca właścicieli mniejszych powierzchni mieszkalnych czy rodzin z dziećmi, które stawiają na wygodę i praktyczność w funkcjonowaniu na co dzień. Dodatkowo nie zabierają miejsca na potrzebę otwierania i zamykania drzwi przez co są praktyczne. Są przez to także bezpieczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu np. przy posiadaniu małych dzieci. Szafy przesuwne z reguły w zabudowie ułatwiają sprzątanie pomieszczeń ze względu na to że za meblem po prostu nie zbiera się brud ani kurz i nie potrzeba tam wielokrotnie wciskać odkurzacza lub przesuwać ciężkiego mebla. Każdy użytkownik doceni jej walory praktyczności na co dzień np. alergicy mający problemy przy kontakcie z kurzem. Można także co zdarza się dość często zabudować wnęki lub inne zakątki w pomieszczeniach, które po wstawieniu szafy wyglądają znaczniej lepiej. Często zdarza się, że taka szafa pełni rolę schowka np. na odkurzacz, domowe sprzęty, torby podróżne lub deskę do prasowania. Posiada też specjalne wysuwane kosze na buty. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, a szafa taka może pełnić funkcje garderoby. Wiele osób korzysta z takich mebli do przechowywania większych gabarytów np. kołder, poduszek, ręczników czy zimowych kurtek. Dodatkowo można posegregować w nich męskie krawaty, biżuterie czy damskie torebki bez ryzyka ich porysowania lub uszkodzenia. Pojemne komory wewnętrzne pomieszczą wiele ubrań i rzeczy codzienne w naprawdę wystarczającej przeciętnemu użytkownikowi ilości. Jest to rozwiązanie wygodne szczególnie dla ludzi młodych lubiących mieć wszytko na wyciągnięcie ręki i w jednym miejscu.

Szafa przesuwna wady

Szafy przesuwne mogą mieć jednak wady, które zniechęcą do zakupu i wygodnego użytkowania. Problemem mogą być właśnie prowadnice. Częstotliwość psucia się tego elementu jest dość duża i wiele osób może zrezygnować. Jednak przy prawidłowym użytkowaniu problem często całkiem znika. Dodatkowo problemem może być, szczególnie dla tradycjonalistów, brak możliwości odsunięcia mebla i posprzątania za nim. Problem może być też zbyt nowoczesny wygląd który nie wszystkim odpowiada. Szafy przesuwne z reguły mają mało ozdobników a ich wygląd jest oparty na prostocie i funkcjonalności. Nie każdemu użytkownikowi to odpowiada.

Szafa klasyczna uchylna zalety

Szafy uchylne tradycyjne mogą zachęcić użytkownika swoją prostotą wykonania, estetyką wyglądu i bezawaryjnością przy długotrwałym korzystaniu. Takie szafy gwarantujące jakość i wygodę na co dzień można wybrać na bestmeble4you.pl. Znajdziemy tam duży wybór produktów wysokiej jakości co zapewni odpowiedni zakup dla nas. Jako szafa na ubrania spełni oczekiwania swojego użytkownika szczególnie lubiącego prostotę i wygodę przechowywania. Dodatkowo wykonanie szafy uchylnej można oceniać nawet pod względem jej dodatków artystycznych. Elementy ozdobne mogą przyciągać swoją estetyką i walorami wizualnymi. Szafy uchylne mogą dobrze sprawdzić się w mniejszych mieszkaniach, gdyż są z reguły średniej wielkości i nie zagracają powierzchni mieszkalnej. Dodatkowo są mobilne i łatwo zmienić ich miejsce co może być zaletą w przypadku wymiany tapety odmalowania ścian lub po prostu dla niezdecydowanych użytkowników. Szafa tradycyjna ma dla wielu osób po prostu swój styl. Dodatkowo w przypadku gdy się zużyje, zniszczy czy po prostu znudzi łatwiej jest się jej pozbyć ze względu np. na swoją wagę i gabaryty. Nie trzeba jej demontować ani odnawiać potem ścian czy tapety. Szafa tradycyjna ma także po prostu swój urok i styl, który dla wielu użytkowników jest bardzo ważny. Dodatkowo szafy tradycyjne mają prostą budowę co generuje ich mniejszą awaryjność i wygodę użytkowania. Przez brak dodatkowych elementów np. sortery zmniejszmy prawdopodobieństwo usterki, problemów z naprawą i dokupywaniem drobnych trudniej dostępnych elementów. Dodatkowo brak np. koszy na buty a tym samych dodatkowych elementów montażowych i zakamarków ułatwia dbanie o czystość wewnątrz komór przechowywania i ułatwia ich wywietrzenie czy posprzątanie.

Szafa klasyczna uchylna wady

Szafy uchylne mogą nie spełniać oczekiwać pewnej grupy odbiorców szczególnie młodych ludzi lubiących nowoczesność. Ich przestarzały wygląd i mniej dodatkowych opcji wewnątrz wykluczy ich zakup. Dodatkowo szafa klasyczna ma słaby punkt, czyli zawiasy które dość często zawodzą. Naprawa takiego elementu bywa stresująca ze względu na brak części do naprawy. Problem ten jest jednak dość rzadki i przy prawidłowym użytkowaniu nie powinien wystąpić. Szafy uchylne do pokoju dziennego mogą jednak zniechęcać mniejszą pojemnością ze względu na wysokość czy szerokość mebla. Ich gabaryty są z reguły znacznie mniejsze co obniża ich pakowność. Jest to mebel wolnostojący więc jako funkcje szafy do salonu która ma pomieścić dużo ubrań spełnia dla niektórych użytkowników niewystarczająco.

Szafa przesuwna czy klasyczna podsumowanie

Obie wersje szaf do przechowywania mają wiele zalet i wad, a wybór bywa trudny. Szafy z prowadnicami są nowoczesne, funkcjonalne i pojemne. Mogą zachęcać wygodą, są stylowe i przyjazne użytkownikowi. Szafy tradycyjne zachęcają prostotą wykonania, mniejszą awaryjnością i walorami estetycznymi a nawet artystycznymi. Są mobilne, intuicyjne i wygodne do korzystania. Można powiedzieć że szafa jest jednym z najważniejszych elementów na wyposażeniu naszego domu i trzeba dobrze się zastanowić zanim wybierzemy odpowiedni dla nas mebel. Decyzja którą szafę wybrać do salonu czy pokoju dziennego trzeba podjąć ze względu na własne potrzeby, preferencje, funkcjonalność i estetykę. Jeśli wolimy nowoczesny styl, wielość i różnorodność szuflad lepszym zakupem byłaby szafa przesuwna. Wyborem lepszym dla tradycjonalistów byłaby szafa uchylna ze względu na prostotę i klasykę wykonania. Trzeba zadać sobie pytanie czego potrzebujemy pod względem wizualnym, oczekujemy od pojemności przechowywania i jakie opcje są dla nas najważniejsze. Szafę idealną ze względu na swoje funkcje i estetykę można wybrać na stronie bestmeble4you.pl. Duży wybór kolorów i wzorów pozwoli nam podjąć właściwy wybór. Wielość produktów zapewni nam odpowiedni zakup spełniający nasze oczekiwania i gwarantujący jakość. Wybór która szafa byłaby najlepsza ze względu na Twoje potrzeby należy do Ciebie.

Komentarze