Jaki monitoring wewnętrzny do domu?

Monitoring wewnętrznyKiedyś monitoring zarezerwowany był dla ludzi bogatych. Koszty analogowych instalacji monitorowania wizyjnego były bowiem bardzo wysokie. Dzisiaj, wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, dostęp do tego typu systemów stał się o wiele tańszy i łatwiejszy. Na dobrą sprawę możemy sami kupić i zamontować całkiem sprawny system monitoringu. Jak to zrobić i na jaki sprzęt postawić?

Rodzaje monitoringu

Obok rodzaju sprzętu, jaki wykorzystamy do stworzenia swojego domowego systemu monitorowania, olbrzymie znaczenie ma przede wszystkim wybór sposobu jego działania. Do wyboru mamy przede wszystkim monitoring przewodowy i monitoring bezprzewodowy. Bardziej praktycznym rozwiązaniem w tym przypadku jest monitoring bezprzewodowy, zwłaszcza jeśli decydujemy się na monitoring wewnętrzny. Możemy wtedy ustawiać kamery tam, gdzie w danej chwili zachodzi potrzeba np. w pokoju małego dziecka na noc, a w salonie w dzień. Chociaż warto zaznaczyć, że tego typu system sprawdzi się doskonale również jako monitoring zewnętrzny.

Zaletą monitoringu bezprzewodowego jest prosty montaż i możliwość łatwego oraz szybkiego przenoszenia kamer w różne miejsce. A jeśli wybierzemy kamery IP WiFi, to nie musimy nawet inwestować w rejestrator, ponieważ cały zapis z kamer może być przesyłany przez Internet bezpośrednio na komputer lub do chmury, co pozwala na wygodny monitoring zdalny.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie kamery IP są bezprzewodowe, ponieważ jeśli nie mają wbudowanego akumulatora, muszą być podłączone do sieci. Kamery z akumulatorem podlegają natomiast ładowaniu. Na stronie: https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-ip-monitoring można znaleźć wiele ciekawych modeli kamer tego typu.

Monitoring zdalny

System monitoringu zdalnego oparty o kamery IP WiFi, które mają bezpośrednie podłączenie do Internetu, pozwala nie tylko na podglądanie online tego, co się dzieje w monitorowanej przestrzeni, ale także na reakcję. Jeśli kamera ma wbudowany mikrofon i głośnik oraz funkcję mówienia, wtedy nie tylko będziemy słyszeć, co się dzieje w pomieszczeniu, ale również będziemy mogli porozumieć się z osobami (lub pupilami), które się w nim znajdują.

Ogólnie największą zaletą monitoringu zdalnego jest to, że z każdego miejsca, w którym jesteśmy, możemy szybko i wygodnie podejrzeć w czasie rzeczywistym, co się dzieje w naszym domu czy na posesji lub w określonych miejscach, w których znajduje się kamera. Wystarczy do tego aplikacja na smartfonie lub na komputerze i połączenie się z kamerą przez Internet.

Kamery IP WiFi - najważniejsze funkcje i parametry

Tym, co wyróżnia kamery IP WiFi na tle innych kamer, jest przede wszystkim to, że nie potrzebują one żadnego dodatkowego oprzyrządowania, same w sobie są już bowiem kompleksowym systemem monitorowania. Oferta tego typu kamer jest dość szeroka i różnią się one nie tylko ceną, ale również parametrami i funkcjami.

Przy wyborze konkretnej kamery warto zwrócić uwagę na:

  • rozdzielczość - im większa, tym obraz wyraźniejszy,
  • klatki na sekundę - szybkość rejestracji obrazu, im więcej klatek, tym lepiej,
  • jasność obiektywu - duża jasność to lepsza widoczność w słabo oświetlonych miejscach,
  • pole widzenia - duże pole to większy zakres uchwyconego obrazu.

Oprócz tego warto, aby kamera posiadała takie funkcje jak detekcja ruchów, mikrofon, alerty wysyłane na telefon oraz funkcję trybu nocnego.

Komentarze