Jakie kapsułki do zmywarki warto kupić? Rodzaje tabletek i ich zastosowanie

Kapsułki do zmywarkiWraz z rozwojem technologii w większości domów odeszło się od ręcznego zmywania naczyń. Dlaczego? Głównym powodem jest pojawienie się zmywarki. Jednak aby właściwie spełniała ona swoją rolę, trzeba sięgać po odpowiednie preparaty, w tym kapsułki czyszczące. Jakie są ich rodzaje i kiedy warto ich używać?

Podstawowe rodzaje kapsułek do zmywarki

Rodzaj zastosowanych tabletek do zmywarki ma wpływ nie tylko na czystość naczynia, ale również na jego blask i przeźroczystość. Ostatni punkt dotyczy przede wszystkim bezbarwnej zastawy stołowej. Na szczęście gama produktów dostępnych na rynku jest naprawdę szeroka. W związku, z czym każdy powinien bez problemu znaleźć preparat w pełni spełniający jego potrzeby.

Jednofunkcyjne tabletki do zmywarki

Najtańsze kapsułki do zmywarki to tak zwane tabletki jednofunkcyjne. Ich głównym zadaniem jest dokładne umycie naczyń. W przypadku chęci nabłyszczenia zastawy stołowej wstawionej do środka warto dokupić dodatkowo sól ochronną oraz specjalny środek nabłyszczający. Mimo że produkty można często dostać w zestawie, bardziej opłacalnym wyborem jest zakup tabletek wielofunkcyjnych.

Kapsułki wielofunkcyjne

Tabletki wielofunkcyjne do zmywarki można podzielić na kilka podkategorii - 3w1, 4w1 oraz 5w1, Różnią się one dodatkowymi funkcjami.

Tabletki 3w1

Kapsułki do zmywarki 3w1 to najprostsza odsłona tabletek wielofunkcyjnych. Ich cechą charakterystyczną jest trzystopniowe działanie. Po pierwsze tego typu produkt dokładnie myje naczynia. Ponadto nabłyszcza je, a także działa zmiękcza wodę, dzięki czemu na szkle nie zostaje nieestetyczny osad.

Kapsułki do zmywarki

Tabletki 4w1

Kapsułki 4w1 oprócz właściwości charakterystycznych dla swojego poprzednika charakteryzuje coś jeszcze. Jest to kompleksowa ochrona zmywarki przed osadzaniem się na niej kamienia.

Tabletki 5w1

Tabletki wielofunkcyjne 5w1, podobnie jak wcześniejsze odsłony produktów o rozszerzonym działaniu także doskonale czyszczą i nabłyszczają naczynia, zmiękczają wodę oraz chronią sprzęt przed powstałym z kamienia osadem. Jednak oprócz tego wykazują kapsułki 5w1 wykazują dodatkowe działanie ochronne szkła.

Żelowe kapsułki do zmywarki

Inną odmianą są żelowe kapsułki do zmywarki, Dzięki zawartej w nich silnie skoncentrowanej substancji aktywnej doskonale czyszczą naczynia. Radzą sobie nie tylko z delikatnymi zabrudzeniami, ale również z uporczywym tłuszczem. Ich dużą zaletą jest brak powstawania nieestetycznych zacieków.

Zafoliowane kostki do zmywarki

Ostatnim produktem ułatwiającym zmywanie naczyń w zmywarce są zawinięte w rozpuszczalną folię tabletki. Dzięki formie ochronnej skóra nie ma kontaktu z silnie chemiczną substancją ukrytą w środku. Być może dlatego jest to najdroższe z rozwiązań.

Odpowiednio dobrane kapsułki do zmywarki są w stanie nie tylko uprzyjemnić codzienne obowiązki i umyć naczynia, ale także zadbać kompleksowo o sprzęt. Dlatego warto dokładnie przemyśleć ich zakup i wybrać najbardziej odpowiadającą nam formę.

Komentarze