Jakie włosy do doczepiania?

Doczepiane włosyChcesz przedłużyć włosy? Oprócz metody będziesz musiała wybrać również rodzaj, długość i gramaturę dopinek. Jakie włosy okażą się najlepsze? Które z dostępnych na rynku wybrać? Podpowiadamy.

Efekt przedłużania włosów zależy nie tylko od umiejętności i doświadczenia stylisty. Ogromne znaczenie ma również odpowiedni dobór metody oraz samych doczepów.

Która z nich okaże się najlepsza dla Twoich włosów?

Przedłużanie włosów tape on

Metoda tape on zwana inaczej kanapkową polega na umieszczeniu przy samej linii włosów silikonowej przezroczystej taśmy z przyczepionymi dopinkami. Sam zabieg opiera się na tworzeniu struktury przekładki - pomiędzy pasmami naturalnych włosów stylista umieszcza pasma sztuczne. Zdaniem ekspertów, jest to najmniej inwazyjna metoda przedłużania. Świetnie sprawdzi się więc w przypadku posiadaczek delikatnych kosmyków i rozdwojonych końcówek.

Doczepiane włosy

Źródło: https://besthair.pl

Przedłużanie włosów na keratynę

Przedłużanie włosów na keratynę to najbardziej popularna metoda przedłużania włosów. Polega ona na połączeniu naturalnych pasm z doczepami przy pomocy keratynowych zgrzewów. Co ważne, zabieg wymaga użycia wysokiej temperatury. Metoda keratynowa będzie więc odpowiednia przede wszystkim dla kobiet, posiadających zdrowe włosy.

Przedłużenie włosów na ringi

Przedłużanie włosów na ringi polega ona na połączeniu naturalnych kosmyków z cieniutkimi pasemkami przy pomocy niewielkich rozmiarów obrączek zwanych ringami. Ich rodzaj rozmiar, rodzaj i kolor dobiera się odpowiednio do rodzaju i struktury włosów klientki. Zabieg nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Jest więc szczególnie polecany kobietom, które zmagają się z cienkimi włosami.

Przedłużanie włosów metodą clip in

Przedłużanie włosów metodą clip in to sposób na dłuższe i gęstsze włosy bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Doczepy clip in to pasma włosów umieszczone na cieniutkich taśmach z zatrzaskami. Przy pomocy zatrzasków dopina się je w odpowiednich miejscach na głowie (z tyłu głowy i nad skroniami) do wcześniej lekko natapirowanych włosów. Metoda clip in nie jest metodą trwałą. Będzie więc odpowiednia dla wszystkich kobiet, bez względu na rodzaj i kondycję włosów.

Włosy naturalne czy syntetyczne?

Panie, które planują przedłużyć włosy, będą musiały wybrać nie tylko technikę przedłużania, ale również rodzaj włosów. Włosy naturalne czy syntetyczne? Które z nich okażą się lepszym wyborem? Choć syntetyczne kosmyki z pewnością są tańsze naturalne, a wachlarz ich odcieni bywa szerszy - na tym kończą się zalety sztucznych pasm.Główną zaletą naturalnych doczepów jest… równie naturalny efekt przedłużania.

Wybierając dopinki słowiańskie, będziesz wyglądać elegancko, gustownie i szlachetnie. Wyeliminujesz również ryzyko teatralnego, karykaturalnego looku, charakterystycznego dla syntetyków. Naturalne dopinki możesz dowolnie stylizować - prostować, kręcić, a nawet farbować. Włosy Polek wyglądają najlepiej w połączeniu z naturalnymi włosami słowiańskimi. Ich struktura do złudzenia przypomina bowiem pasma, które noszą na głowie mieszkanki naszej części globu.

Ocena: 5.0