Jakie zabawki będą odpowiednie dla naszego dziecka?

Zabawki dla dzieckaKażdy, kto ma już swoje dziecko, wie jak trudnym zadaniem, może okazać się kupienie naszemu dziecku zabawki, która zostanie rzucona w kąt po kilku dniach fascynacji. Dobrym pomysłem będzie wybranie zabawki edukacyjnej, czyli takiej, która pobudzi zmysły, będzie ćwiczyć umiejętności psychoruchowe, ale przede wszystkim będzie dla naszego dziecka źródłem rozrywki. Na jakie prezenty zwracać uwagę przez pierwsze lata życia naszej latorośli?

Wybierając zabawkę dla dziecka, pamiętajmy, że to nasza odpowiedzialność, aby kupić zabawkę, która będzie dla niego bezpieczna. Sami wiemy, jakie są dzieci, prędzej czy później, każdy przedmiot, który dostaną w swoje ręce, wyląduję w ich ustach. Zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane, ani czy nie posiadają drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte.

Przez pierwsze pół roku swojego życia dzieci nie do końca kontrolują swoje ruchy ani nie potrafią utrzymać swojej uwagi na jednym przedmiocie. Właśnie dlatego najpopularniejsze pozostają zabawki zawieszane nad wózkiem lub jego łóżeczkiem. Dla dobra naszego dziecka powinniśmy postawić na jaskrawe kolory, które przyciągną jego uwagę na długo. A gdy zabawka będzie wydawać dźwięki - to jeszcze lepiej!

Po upływie 6 miesięcy większość dzieci zaczyna już chodzić. Kolorowa karuzela już nie wystarcza, a w jej miejsce powinny wchodzić zabawki, które można układać i przestawiać. Dobrym wyborem będzie wykorzystanie zabawek, w których nasze dziecko będzie musiało dopasowywać kształty. Takie klocki powinny być dość wytrzymałe, najlepiej wykonane z drewna lub twardego plastiku, gdyż gwarantujemy, że będą one nieraz odbijać się o ziemię.

Gdy nasze dziecko przekroczy magiczną granicę roku, powinniśmy wprowadzać zabawki rozwijające zdolności manualne. Przy okazji jest to okres, w którym dziecko prawdopodobnie zacznie naśladować zachowania najbliższych mu dorosłych, czyli jego rodziców. Pozwólmy mu na to! Kupujmy przedmioty, które przypominają te, które będzie mógł znaleźć w domu.

Wraz ze zmianami naszego dziecka jego zabawki także powinny się zmieniać. Jak sami zobaczymy, nasza pociecha będzie sama wybierać to, co go interesuje, a z czasem zabawki, które kupowaliśmy naszemu dziecku, mogą przydać się ich dzieciom!

Najlepsze zabawki dla dzieci znajdziecie na stronie https://heyandplay.pl/category/zabawki.

Ocena: 5.0