Jakie zabiegi wyszczuplające najchętniej wybierają Polki?

EndermologiaW dzisiejszych czasach chęć bycia pięknym i szczupłym nie jest już uważana za próżność, lecz coś zupełnie naturalnego, do czego każda z nas powinna dążyć. Zdrowe, zadbane szczupłe ciało to coś, czego wymaga się od nas zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Często mimo stosowania restrykcyjnej diety i ćwiczeń sprostanie tym wymogom bywa bardzo trudne.

Z tego powodu też Polki coraz częściej decydują się na zabiegi wyszczuplające oferowane przez salony kosmetyczne. Coraz więcej kobiet może sobie na nie pozwolić. Dawniej kojarzyły się z luksusem, dzisiaj ta technologia upowszechnia się i jest coraz tańsza. To sprawia, że Polki decydują się na nie bardzo chętnie. Jakie zabiegi na ciało wybierają kobiety w naszym kraju? Na czym one polegają?

Endermologia

To metoda opracowana przez francuską firmę LPG Systems. Jej zastosowanie daje bardzo dobre efekty upiększające, takie jak wyszczuplanie, redukcja cellulitu, drenaż i ujędrnianie. Ma także właściwości zdrowotne - bywa wykorzystywana w celu leczenia urazów mięśni, ścięgien i więzadeł.  Na czym polega zabieg? Dwie rolki umieszczone w głowicy urządzenia sterowanego komputerowo działają w połączeniu z podciśnieniem. Wsysają one fałd skóry, który jest następnie rozwałkowywany do wewnątrz i na zewnątrz. To pozwala oddziaływać na głębokie warstwy naskórka. Pobudzone jest krążenie krwi i limfy, metabolizm przyspiesza, z organizmu wydalane są toksyny i zbędne komórki tłuszczowe. Co ważne, dzięki czujnikom w które wyposażone jest urządzenie istnieje możliwość dopasowania intensywności zabiegu do potrzeb poszczególnych partii ciała pacjenta.

Zobacz jak wygląda zabieg Endermologii:

Endermologię przeprowadza się w serii, zazwyczaj 10, maksymalnie 12 zabiegów. Po jej zakończeniu, wykonuje się jeden zabieg przypominający w miesiącu. Pacjenci bardzo go lubią i często określają mianem bardzo relaksującego. Endermologia jest skierowana do tych osób, które chcą wymodelować swoją sylwetkę i schudnąć w strategicznych miejscach, np. brzuchu, biodrach, udach, łydkach, ramionach. - powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog, właściciel Clinica Cosmetologica w Gdańsku

I-lipo

I- lipo to metoda wyszczuplania przy pomocy światłem, która wyróżnia się w ofercie salonów kosmetycznych wysoką skutecznością przy kontrolowaniu modelowania sylwetki. To metoda wręcz idealna dla osób, które chudną i tyją nierównomiernie. Urządzenie precyzyjnie oddziałuje na komórki tłuszczowe umiejscowione tuż pod powierzchnią skóry, których bardzo trudno jest pozbyć się przy pomocy diety. Urządzenie I-lipo wykorzystuje tak zwany zimny laser, który emituje światło przenikające przez skórę i oddziałujące na komórki tłuszczowe. L-lipo nie niszczy błon komórek tłuszczowych, dlatego też jest to metoda mało inwazyjna. Zamiast tego zmniejszana jest objętość komórek tłuszczowych. Jest to metoda bezbolesna, niepozostawiająca śladów. Jeden zabieg trwa zaledwie dwadzieścia minut.

Exilis

System Exilis wykorzystuje działanie prądu i ultradźwięków. Dzięki niemu można skutecznie redukować objętość tkanki tłuszczowej oraz zwiększać jej napięcie. Podczas zabiegu na ciele pacjenta umieszcza się specjalną elektrodę bierną, która umożliwia przepływ prądu i ultradźwięków. Ciało pacjenta jest rozgrzewane, co powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Wysoka temperatura sprawia, że tłuszcz w komórkach się rozpuszcza, a następnie jest wydalany z organizmu. Podczas zabiegu stymulowany jest również proces produkcji kolagenu, co sprawia, że skóra jest jędrniejsza. Zabieg urządzeniem Exilis również należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych.

Więcej informacji na temat zabiegów na ciało: http://wymodelujsylwetke.pl.

Komentarze