Jesienna pielęgnacja włosów - w jakie produkty warto zainwestować?

Jesienna pielęgnacja włosówGdy lato mija, a za oknem pojawiają się pierwsze kolorowe liście, często stwierdzamy, że nasze włosy nie wyglądają tak dobrze, jak przed sezonem letnim. Nie dziwcie się - latem często pielęgnacja włosów schodzi na drugi plan i nie jest to szczególnie korzystny czas dla nich. Jak powinna przebiegać jesienna pielęgnacja włosów, by znowu zachwycały nas swoim wyglądem?

Po letnim sezonie włosy są najczęściej przesuszone, szorstkie i łamliwe. Gdzieś gubi się ich blask. Są po prostu zmęczone. W naszym organizmie dochodzi do jesiennych zmian w gospodarce hormonalnej. Skóra na głowie staje się bardzo sucha, a włosy wypadają ze zdwojoną siłą. Nie ma więc na co czekać. Właściwa jesienna pielęgnacja włosów przywróci im fantastyczny wygląd. Najpierw warto skrócić włosy albo nawet przeprowadzić tak zwane ostre cięcie. Już skrócenie ich o 2-3 cm ułatwi im regenerację, bo pozbędziemy się końcówek, które zwykle są suche, rozdwojone - po porostu w najgorszym stanie. Po tym zabiegu pora na program naprawczy. Jesienna pielęgnacja włosów to kilka zasad, które warto wprowadzić na stałe. Oto one.

Jesienne oczyszczanie włosów

Pierwszym zadaniem jest porządne oczyszczenie skóry głowy, bo wówczas możemy liczyć na to, że włosy będą zdrowe i gęste. Świetnie sprawdzają się specjalne szampony peelingujące, które dokładnie oczyszczają skórę głowy. Jeśli będziecie regularnie stosować tego typu peelingi, to szybko dostrzeżecie poprawę kondycji włosów i coś w rodzaju efektu włosów uniesionych u samej nasady.

Z kolei do oczyszczania samych włosów warto stosować szampony z dodatkiem silikonów. To właśnie te składniki szamponu świetnie oczyszczają powierzchnię włosów z wszelkich zbędnych substancji, które gromadzą się na włosach przez całe dnie.

Jesienna pielęgnacja włosów to też ich odżywianie i nawilżanie.

Początek jesieni to najlepszy moment na rozpoczęcie procesu odżywiania włosów. Na dworze nie jest jeszcze zimno, ale też trzeba przyznać, że słońce nie operuje już tak silnie, jak latem. Więcej czasu spędzamy w domu, więc śmiało możemy zająć się włosami.

Przede wszystkich warto rozpocząć regularne olejowanie włosów. Świetnie sprawdzi się zarówno zwykły odżywczy olejek do włosów od Avon, jak i ten dwufazowy. Sięgnij także po odżywki i maski do włosów. Nawilżająca maska do włosów z olejkiem awokado oraz regenerująca odżywka z olejkiem kokosowym potrafią czynić cuda.

Uważaj na suszarkę i prostownicę

Na pewno wiele razy słyszałaś, że włosy lubią schnąć swobodnie, a suszarka czy prostownica nadmiernie je wysuszają i po prostu niszczą. Tymczasem jesienią i zimą włosy mogą schnąć bardzo długo, a przy niższych temperaturach można po prostu nabawić się co najmniej kataru. Nie ma więc niż złego w używaniu suszarki, ale trzeba to robić "z głową". Włączone urządzenie powinno znajdować się w odpowiedniej odległości od włosów. Warto zaopatrzyć się w suszarkę z tak zwanym dyfuzorem. Susz więc włosy najkrócej jak możesz. Najlepiej podsuszać włosy tuż u ich nasady, bo tu schną najdłużej, a resztę pozostawić tylko lekko wilgotną. Po prostownicę sięgaj rzadko, wówczas nie musisz się ty, martwić, bo raz na jakiś czas taki zabieg nie zaszkodzi włosom.

Wspomagaj włosy od środka

Piękny wygląd włosów to także efekt zdrowej, dobrze zbilansowanej diety. Zrezygnuj lub przynajmniej ogranicz tak zwane "śmieciowe jedzenie". Zastąp je warzywami i owocami, a szybko zauważysz poprawę wyglądu swoich włosów.

Komentarze