Kiedy jest najlepszy moment na operację nosa?

Operacja nosaZgrabny i kształtny nos znacząco wpływa na naszą urodę i sprawia, że twarz wygląda harmonijnie. Zbyt duży i szeroki, bulwiasty, skrzywiony lub garbaty może być źródłem kompleksów i może zaniżać samoocenę. Nic więc dziwnego, że operacje nosa cieszą się coraz większą popularnością. W czasach, kiedy wygląd zewnętrzny warunkuje powodzenie osobiste, a nierzadko też i zawodowe, korekta nosa bywa rozwiązaniem wielu problemów.

Plastyka nosa pozwala na delikatną korektę lub dokonanie radykalnych zmian w obrębie wysokości, szerokości i proporcji nosa. Ciekawostką jest, że operacje plastyczne nosa należą do najczęściej wykonywanych w Europie - zaraz za operacjami poprawiającymi wygląd piersi. Jeśli korekta nosa faktycznie ma poprawić nasze życie i sprawi, że będziemy czuć się lepiej sami ze sobą - warto ją wykonać. Ile kosztuje operacja nosa, kiedy warto ją wykonać i kto może poddać się zabiegowi? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego wykonuje się operacje nosa?

Nietypowy kształt nosa może być prawdziwym utrapieniem. I nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny, ale także o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Co za tym idzie, istnieją dwa powody, dla których wykonuje się operacje plastyczne nosa. Pierwszy z nich to względy estetyczne. Celem takiego zabiegu jest korekta kształtu nosa tak, aby stał się on bardziej proporcjonalny i zgrabny. Drugi powód to aspekty medyczne, których głównym celem jest zrekonstruowanie struktury nosa uszkodzonej na skutek urazu mechanicznego, choroby lub wad wrodzonych. Wiele osób decyduje się na korektę nosa z powodu krzywej przegrody, która może być źródłem poważnych problemów zdrowotnych i bardzo często wywołuje zaburzenia w oddychaniu, a w związku z tym notoryczne zmęczenie, senność i częste infekcje.

Dla kogo operacja nosa?

Do niedawna uważano, że operacja nosa to fanaberia, na którą decydują się osoby narcystyczne. Dziś, mając większą świadomość wiemy, że operacja plastyczna nosa to często jedyne słuszne rozwiązanie problemów natury estetycznej lub zdrowotnej. Tego typu zabieg ma na celu poprawę jakości i komfortu życia. Plastyka nosa to oferta dla osób, które nie są zadowolone z jego wyglądu i kształtu, bo nos ma asymetryczny czubek, jest zbyt szeroki, garbaty lub krzywy. Mówiąc ogólnie, tego typu operacje kierowane są do pacjentów, u których nos nie pasuje do reszty twarzy i bywa powodem kompleksów lub upokorzeń ze strony innych osób. Jeśli kompleks nosa nie pozwala normalnie funkcjonować, nawiązywać relacji lub podejmować nowych przedsięwzięć, wówczas warto podjąć decyzję o operacji plastycznej.

Przeciwwskazania do operacji plastycznej nosa

Operacja nosa

Plastyka nosa wiąże się z pewnym ryzykiem i możliwością pojawienia się komplikacji. Powikłania mogą obejmować m.in. uporczywe krwawienie, zropienie nosa, infekcje i zaburzenia zmysłu powonienia. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Operacja nie może być wykonana u osób z niedokrwistością, skazą naczyniową, nieuregulowanym nadciśnieniem, cukrzycą i cierpiących na zapalenie zatok. Ostrożne powinny być kobiety stosujące doustną antykoncepcję hormonalną. Zabiegu nie poleca się osobom z tendencjami do tworzenia się blizn i chorobami zakrzepowo-zatorowymi.

Ile czasu zajmują przygotowania do operacji

Przygotowania do zabiegu nie trwają bardzo długo. Na pewno warto pamiętać o zaszczepieniu się przeciw żółtaczce typu A i B - tak dla własnego bezpieczeństwa. Niezbędne jest wykonanie badań laboratoryjnych potwierdzających dobry stan zdrowia. Są to badania podstawowe, a więc oznaczenie grupy krwi, morfologia, OB, elektrolity w surowicy, poziom glukozy na czczo, EKG, parametry układu krzepnięcia krwi, a więc INR, APTT, a także oznaczenie poziomu przeciwciał anty-HCV i oznaczenie poziomu antygenu HBS. Na 14 dni przez planowanym zabiegiem należy odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi, w tym także rozrzedzające krew i zacząć przyjmować preparaty z rutyną i kwasem askorbinowym. Na 14 dni przed operacją należy również zaprzestać palenia papierosów. Alkoholu nie powinno się spożywać na 3 dni przed operacją. Zabieg nie jest zalecany w okresie około miesiączkowym ze względu na zwiększone ryzyko krwotoku, a więc 2 dni przed okresem i pierwsze 2 dni trwania okresu. Na 6 godzin przez operacją nie powinno się jeść i pić.

Czy pory roku mają wpływ na operację?

Operacja nosa

Lekarze plastycy zgodnym głosem przyznają, że operacje nosa można wykonywać przez cały rok, o ile nie ma ku temu żadnych indywidualnych przeciwwskazań. Trzeba jednak mieć na uwadze, że okres rekonwalescencji rządzi się swoimi prawami i wymusza na nas pewne zachowania. Szczególnie ważne są pierwsze cztery miesiące po zabiegu, dlatego w tym okresie należy zrezygnować z większej aktywności fizycznej i wakacji, zwłaszcza w górach i tropikach. Planując zabieg operacji plastycznej nosa warto więc sprawdzić, czy w niedalekiej przyszłości nie czeka nas wyjazd służbowy, nie mamy zaplanowanych ferii lub rodzinnych wakacji. Dla osoby, która jest elastyczna pod względem czasowym, dobrym momentem na operację nosa będzie jesień lub wiosna. Dlaczego? Bo w tych porach roku mamy umiarkowane temperatury. Nie ma tu mowy o nadmiernych upałach i mrozach, które mogłyby wpływać na przebieg rekonwalescencji. A co z sezonem letnim, kiedy większość osób ma duże szanse na wzięcie urlopu? Teoretycznie nie ma wyraźnych przeciwwskazań do operacji latem. Warto jednak pamiętać, że blizny pooperacyjne nie powinny być wystawiane na promieniowanie słoneczne nie tylko zaraz po zabiegu, ale także przez 3 kolejne miesiące. Poza tym, wysokie temperatury mogą powodować dyskomfort, podobnie z resztą jak ekstremalnie niskie temperatury w sezonie zimowym. Ale tak jak napisaliśmy wcześniej – termin operacji to kwestia indywidualna.

Ile kosztuje operacja nosa?

Banner Medi

Cena operacji nosa potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dla wielu osób jest to nie lada wydatek. Koszt zabiegu waha się od 4 do nawet 16 tysięcy złotych. Wszystko zależy od stopnia trudności i rozległości zabiegu. Korekta części chrzęstnej kosztuje mniej niż pełna plastyka, a więc korekta chrzęstna i kostna i mimo, że cena korekty nosa nie należy do najmniejszych, to w każdej chwili możemy sobie poradzić z tą "niedogodnością". Zamiast wybierać najtańszą opcję warto postawić na raty, które pozwolą pokryć koszty operacji w renomowanej klinice u najlepszych specjalistów. Starając się o kredyt, zamiast banku lepiej wybrać wyspecjalizowaną firmę jak np. MediRaty będącą obecnie numerem jeden w zakresie finansowania leczenia. MediRaty to bezpieczny i sprawdzony sposób na sfinansowanie leczenia, w tym także zabiegu korekty nosa. Jedyne co musisz posiadać, to zdolność kredytowa. Jej potwierdzenie w systemie MediRaty trwa zaledwie 4 minuty! A sam kredyt? Spłacisz go w niskich ratach i co ważne - w najbardziej wygodnej dla siebie opcji ratalnej.

Ocena: 5.0

Komentarze

Lola
Ja miałam okazję wykonać zabieg korekty nosa - przegrody nosowe, z małą plastyką u dr Boligłowy i jestem zachwycona. Nie było może jakoś mega tanio, ale polecam.