Kilka słów o szamponie konopnym i jego właściwościach

Kobieta susząca włosyWbrew pozorom, wybór dobrej jakości szamponu, który nie tylko czyści włosy, ale też jednocześnie o nie dba, nie jest prostym zadaniem. Na szczęście producenci, mając na uwadze różne potrzeby, wypuszczają na rynek na bieżąco nowe rozwiązania. Jednym z niezwykle popularnych produktów w ostatnim czasie stał się szampon konopny. Polecany jest on także przez światowej sławy blogerki, influencerki oraz włosomaniaczki. W czym tkwi jego sekret? Przekonajmy się!

Szczególne właściwości szamponu konopnego

Za doskonałe działanie szamponu konopnego w największej mierze odpowiada jego podstawowy składnik - kannabidiol, czyli tak zwane CBD. To właśnie on wykazuje najbardziej pozytywny wpływ na włosy. Dzięki wysokiemu stężeniu, zawartych w nim kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 nie tylko utrzymuje równowagę hydrolipidową, ale również nawilża włosy, ale także stymuluje ich szybki wzrost. Z kolei znajdujące się w kannabidiolu aminokwasy wzmacniają mieszki włosowe. Ponadto szampon konopny charakteryzuje się naprawdę sinym działaniem antyoksydacyjnym, skutecznie regulującym produkcję sebum oraz pielęgnacyjnym. Już po jednorazowym zastosowaniu włosy stają się bardziej elastyczne, sprężyste oraz pełne życia. Oprócz tego są odbite od nasady i niezwykle lśniące.

Kto powinien zdecydować się na zakup szamponu z konopi?

Być może zabrzmi to kuriozalnie, ale bez wątpienia każdy. Wszystko dzięki rewelacyjnemu wpływowi na włosy.

Szampon konopny

Szampon konopny doskonale sprawdzi się w przypadku osób:

  • z problemami skóry głowy,
  • skłonnych do alergii,
  • mających problem z puszeniem i stylizacją włosów,
  • przystępujących do częstych zabiegów fryzjerskich,
  • pragnących zregenerować i odbudować strukturę swoich włosów,
  • chcących przyspieszyć ich wzrost.

Mimo że szampon z konopii jest uniwersalny, najlepsze rezultaty można uzyskać na włosach wysokoporowatych, łamliwych, suchych, zniszczonych, niesfornych i z rozdwojonymi końcówkami.

Jak długo należy czekać na efekty?

Odpowiedź raczej nie powinna nikogo zdziwić, gdyż brzmi: to zależy. Podobnie jak w wielu innych przypadkach rezultaty po zastosowaniu szamponu konopnego będą różne. Wpływ na to ma przede wszystkim rodzaj włosów, ich podatność na działanie substancji aktywnych, stosowanie zabiegów fryzjerskich, problemy zdrowotne, aktywność fizyczna oraz dieta. U niektórych osób pierwsze efekty mogą pojawić się po jednorazowym użyciu szamponu, a u innych dopiero po kilku myciach nim włosów i skóry głowy.

Jednak jedno jest pewne. Działanie to można nie tylko przyspieszyć, ale także zwiększyć. W tym celu wystarczy stosować dodatkowo odżywkę, maskę oraz olejek z konopii. Taka kuracja konopna z wykorzystaniem magicznych właściwości kannabidiolu może przynieść naprawdę zdumiewające rezultaty. Doskonałym rozwiązaniem jest również zrezygnowanie, bądź przynajmniej ograniczenie różnorodnych zabiegów fryzjerskich i stylizacyjnych, takich jak: koloryzacja, suszenie, czy prostowanie. Dzięki temu włosy w znacznie krótszym czasie się zregenerują i będą w zauważalnie lepszej kondycji.

Biorąc pod uwagę wszystkie dobroczynne właściwości zawarte w CBD, inwestycja w szampon konopny z pewnością się opłaca. Nie tylko ze względu na dość korzystną cenę, ale przede wszystkim dzięki innowacyjnemu kannibidiolowi, który naprawdę działa cuda. W końcu zdrowe i piękne włosy to coś, o czym marzy każdy z nas. Dlatego nie zwlekaj i już dziś podaruj im prawdziwy zastrzyk witamin i innych cennych składników odżywczych.

Komentarze