Klinika zaburzeń odżywiania

Zaburzenia odżywianiaZaburzenia odżywiania to poważny problem, z którym trudno poradzić sobie samodzielnie, bez wsparcia lekarza. Osoba chora nie potrafi spojrzeć na siebie, swoje ciało i zachowania w sposób obiektywny, a co za tym idzie - nie jest w stanie dostrzec problemu ani uświadomić sobie jego powagi, zaś bliscy nie mogą jej w tym pomóc, mimo najszczerszych chęci, ponieważ najzwyczajniej w świecie brakuje im kompetencji.

Jedyne wyjście w takiej sytuacji to skierowanie chorego na profesjonalne leczenie. Może się ono odbywać w trybie ambulatoryjnym, wymagającym regularnych wizyt u specjalisty, lub stacjonarnym, zakładającym dłuższy pobyt pacjenta w klinice zaburzeń odżywiania.

Jak wygląda leczenie w klinice zaburzeń odżywiania?

Klinika zaburzeń odżywiania to ośrodek terapeutyczny oferujący kompleksową opiekę nad osobami cierpiącymi na takie schorzenia jak anoreksja czy bulimia. W ramach tej opieki pacjent otrzymuje wsparcie emocjonalne i psychiczne, a także praktyczną pomoc w trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Kluczowym elementem terapii jest oczywiście uświadomienie choremu, że cierpi na zaburzenia odżywiania oraz zdiagnozowanie bezpośrednich i pośrednich przyczyn, które doprowadziły do wykształcenia się tego schorzenia. Terapeuta bierze przy tym pod uwagę zarówno czynniki psychologiczne, jak i genetyczne czy środowiskowe, ponieważ tylko takie całościowe podejście do tematu pozwala na skuteczne rozwiązanie problemu.

Jaka klinika zaburzeń odżywiania będzie najlepsza?

Klinika zaburzeń odżywiania, którą wybierzemy, aby pomóc sobie lub bliskiej nam osobie, powinna być przede wszystkim profesjonalna i godna zaufania. Jednym z takich ośrodków jest Otulenie. To warszawska klinika zatrudniająca wysoko wykwalifikowanych terapeutów specjalizujących się w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów żywieniowych, od anoreksji i bulimii po mniej znane alkoreksję czy neofobię. Tworzą oni bezpieczną przestrzeń dla swoich pacjentów, oazę, w której można poczuć się bezpiecznie, otwarcie mówić o swoich kłopotach i mieć pewność, że otrzyma się niezbędne wsparcie. Tutaj znajdzie potrzebną pomoc każda osoba borykająca się z zaburzeniami odżywiania.

Komentarze