Kocyki bambusowe dla niemowląt

Kocyk bambusowy dla niemowlątKompletując wyprawkę dla malucha, należy pamiętać o wielu rzeczach. Niezbędne okazują się nie tylko przedmioty wspomagające kąpiel oraz pielęgnację dziecka, a także jego odżywiania, ale także takie elementy jak wszelkiego rodzaju otulacze, pieluszki tetrowe czy też kocyki bambusowe dla niemowląt, które zapewnią im przytulną atmosferę w pierwszych dniach życia.

Dlaczego otulanie jest tak ważne dla niemowląt

W pierwszych dniach życia, należy pamiętać, aby otulać dziecko na przykład za pomocą kocyków bambusowych. Nasz świat jest dla nich nowym doświadczeniem, którego nie znają z brzucha mamy, gdzie był spokojnie, przyjemnie i ciepło. Otulanie niemowlaka nie tylko pozwala utrzymać wokół jego ciałka właściwą temperaturę, ale także pozwala na ukojenie nerwów i gwarantuje poczucie bezpieczeństwa dla malucha. Wszystko to za sprawą faktu, że noworodki nie posiadają świadomości swojego ciała, są przyzwyczajone do ciasnego brzucha mamy, gdzie wszystkie ich elementy ciała były blisko siebie. Dlatego też otulając je szczelnie, tak aby zarówno nóżki, jak i rączki dotykały ciała, zapewnimy im zbliżone warunki do tych, jakie posiadały przez ostatnie 9 miesięcy przed przyjściem na świat.

Dlaczego warto wybrać kocyki bambusowe dla niemowląt

Szukając idealnym materiałów do otulania niemowląt warto zwrócić uwagę na produkty https://colorstories.pl, które nie tylko zachwycają swoimi pięknymi wzorami i designem, ale także wykonane są z w pełni bezpiecznych materiałów, jakim jest bambus. Tkanina bambusowa, kocyków zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, co jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega zapoceniu się maleństwa. Ponadto bambus posiada właściwości hipoalergiczne, a także antybakteryjne i antygrzybiczne. Zaleta kocyków bambusowych jest także fakt, że posiadają one doskonałe właściwości termoregulacji, co oznacza, że latem utrzymują temperaturę o jeden, dwa stopnie niższa niż ta panująca w otoczeniu, natomiast zima ogrzewa.

Bambus materiałem przyjaznym dla młodych mam

Oprócz szeregu dobroczynnych właściwości, które mają korzystny wpływ na dziecko, bambus jest także niezwykle przyjaznym materiałem punktu widzenia wielu mam. Przede wszystkim jest niezwykle lekki, dzięki czemu nie ma problemu z jego przetransportowaniem. Ponadto niezwykle szybko schnie, a także nie butwieje czy też nie przyjmuje brzydkiego zapachu, nawet kiedy zostanie pozostawiony w pralce na dłuższy czas. Dlatego tez większość mam, kocha ten materiał, które pomaga im w pierwszych dniach życia zaopiekować się swoim dzieckiem i bez stresu wdrożyć się w nową rolę, jaką jest macierzyństwo.

Komentarze